Artysta z wiolonczelą

Maciej Łacny

Urodzony w Krakowie. Naukę rozpoczął w szkole muzycznej im. M. Karłowicza i kontynuował w Państwowym Liceum Muzycznym. W 2001 roku ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie. Otrzymał również stypendium na studia podyplomowe w San Francisco Conservatory of Music.

Karierę rozpoczął w wieku 19 lat, jako wiolonczelista Radiowej Orkiestry Symfonicznej w Krakowie. W latach 2001-2008 był pierwszym wiolonczelistą Orkiestry Filharmonii Opolskiej jak i Kamerfilharmonie Amade. Koncertował także z renomowanymi orkiestrami i zespołami np. z Filharmonią Wrocławską, Orkiestrą Leopoldinum, Johannesburg Philharmonic Orchestra, czy Sinfonietta Cracovia.

Występował z takimi artystami jak: A. Boccelli, B. Adams, D. Guetta, J. Bell. W 2008 roku przeniósł się do Republiki Południowej Afryki, gdzie poświęcił się kameralistyce. Stworzył The Wits Trio z M. Nay i Z. Hoffmyer, które reprezentowało Uniwersytet Witswatersrand w Johannesburgu. W 2018 roku powrócił do Polski i związał się z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Lubelskiej.

×
×

Koszyk

Skip to content