Artysta ze skrzypcami przy ciele

Maciej Rysak

W 1985 roku ukończył Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. K. Lipińskiego w Lublinie. W 1991 roku otrzymał dyplom Akademii Muzycznej we Wrocławiu, gdzie studiował w klasie J. Wyląga. W czasie nauki uczestniczył w kursach muzycznych, m.in. w Łańcucie i Lanciano (Włochy).

Podczas studiów współpracował z orkiestrami filharmonii: we Wrocławiu, Wałbrzychu, Kaliszu, Jeleniej Górze, Słupsku. Swoją pracę zawodową rozpoczął w Filharmonii Wrocławskiej, a w 1996 roku wrócił do Lublina, gdzie do dziś pracuje w Orkiestrze Symfonicznej Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego. Jednocześnie koncertuje z takimi zespołami jak: Wieniawski Kwartet, Akademia Muzyki Dawnej, Kwartet „Teleion”, Orkiestra Trybunału Koronnego.

Jest pasjonatem muzyki dawnej. Realizował wspólne projekty z lubelskim zespołem „Senza Battuta” i orkiestrami wykonującymi muzykę barokową na instrumentach historycznych. W 2001 roku rozpoczął pracę pedagogiczną w Społecznej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. F. Chopina w Lubartowie. Jako nauczyciel stale rozwija swój warsztat metodyczny, jest otwarty, dociekliwy i chętnie dzieli się z uczniami swoim doświadczeniem.

×
×

Koszyk

Skip to content