Artystka z altówką w rękach

Małgorzata Krasowska

Ukończyła studia na Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Swoje doświadczenie zawodowe wzbogaciła współpracując z Teatrem Muzycznym w Lublinie oraz grając podczas międzynarodowego tournée orkiestry I, Culture Orchestra.

Wraz z kwartetem smyczkowym „Kwartemia” koncertowała wykonując utwory kompozytorów takich jak: S. Gubaidulina, A. Borodin, W. A. Mozart, J. Haydn, T. Majerski, G. Bacewicz, G. Gorczycki, A. Nikodemowicz. Kwartet występował na Festiwalach XIX i XX Forum W. Lutosławskiego „Most”, Sanus Per Artem. Małgorzata Krasowska zajmuje się również tworzeniem i miksowaniem muzyki do alternatywnych spektakli teatralnych i teatru tańca, a także aranżowała i wykonywała na żywo muzykę do spektaklu Ośrodka Praktyk Teatralnych „Gardzienice”.

Jest tancerką Grupy Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej i dzięki interdyscyplinarnym umiejętnościom łączy taniec z autorską muzyką graną na żywo. W swoich zespołach wykonujących różnorodne gatunki muzyczne posługuje się również altówką elektryczną.

×
×

Koszyk

Skip to content