Logo filharmonii

Małgorzata Nowak

Absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu i Podyplomowego Studium Chórmistrzostwa w Bydgoszczy. Pracuje w Instytucie Muzyki Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie, obecnie na stanowisku profesora nadzwyczajnego, gdzie wykłada dyrygowanie, czytanie partytur, metodykę prowadzenia zespołów, emisję głosu, a ponadto w latach 1994-97 i 2002-2006 prowadziła chór studencki Wydziału. W latach 2012-2014 pełniła funkcję kierownika Zakładu Kształcenia Wokalnego.

Od 1993 roku kieruje, działającym w III Liceum Ogólnokształcącym im. Unii Lubelskiej w Lublinie chórem KANTYLENA, z którym zdobyła wiele nagród na konkursach w kraju, uczestniczyła w międzynarodowych festiwalach, projektach młodzieżowych, skierowanych do chórów i odbyła tournee koncertowe.

Posiada w swym dorobku nagrody i wyróżnienia dyrygenckie, a także resortowe i państwowe (m.in. Złoty Krzyż Zasługi, Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Polskiej” Gloria Artis, Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej, Rektora UMCS, Lubelskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Lublin oraz Nagrodę Kulturalną Województwa Lubelskiego w Dziedzinie Twórczości Artystycznej).
Aktywnie działa na rzecz rozwoju chóralistyki, poprzez sprawowanie w latach 2006-2014 w regionie lubelskim funkcji Koordynatora Regionalnego w zainicjowanym w 2006 roku przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Ogólnopolskim Programie Rozwoju Chórów Szkolnych „Śpiewająca Polska”. Obecnie kontynuuje opiekę nad chórami szkolnymi regionu lubelskiego jako Kurator Regionalny Projektu Akademia Chóralna Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. Małgorzata Nowak jest członkiem Zarządu Oddziału Lubelskiego Polskiego Związku Chórów i Orkiestr, pełni funkcję wiceprezesa Zarządu Stowarzyszenia Chóralnego Kantylena.

×
×

Koszyk

Skip to content