Marcin Jurgielewicz

Naukę gry na kontrabasie rozpoczął w wieku 10 lat. W 2016 roku ukończył Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Białymstoku w klasie kontrabasu Krzysztofa Sokołowskiego. Otrzymał tytuł magistra w 2021 roku w specjalności gry na kontrabasie na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie kontrabasu prof. Leszka Sokołowskiego. Obecnie studiuje w klasie prof. Leszka Sokołowskiego i dr Kamila Łomasko w Filli Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Białymstoku.

Od najwcześniejszych lat nauki doskonali swoje umiejętności biorąc udział w kursach i warsztatach muzycznych, m. in. w Łańcucie, Kołobrzegu i Opolu. Miał okazje pracować z wybitnymi pedagogami, Leszkiem Sokołowskim, Michałem Stadnickim, Jorgiem Linovitzkim oraz Waldemarem Tamowskim. Już od wczesnych lat szkolnych brał udział w licznych konkursach, III Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Smyczkowych w Elblągu (wyróżnienie), I i II Ogólnopolskim Konkursie Altówkowym i Kontrabasowym w Gdańsku oraz 12 Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej. Udało mu się uzyskać tytuł finalisty (wyróżnienie) na XI Ogólnopolskim Konkursie Kontrabasowym im. Adama Bronisława Ciechańskiego w Poznaniu.

W trakcie studiów nawiązał współpracę z Suwalską Orkiestrą Kameralną, zespołem Baltic Alians, kwartetem smyczkowym NeoQuartet oraz Filharmonią Kameralną im. Witolda Lutosławskiego w Łomży. W czasie wolnym grywa w kapeli Zespołu Pieśni i Tańca „Kurpie Zielone” Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku. Jako kontrabasista kameralista koncertował w Polsce, w Hiszpanii, na Słowacji i na Litwie. Od 2022 roku jest członkiem orkiestry symfonicznej Filharmonii Lubelskiej im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie.

×
×

Koszyk

Skip to content