Artystka z fletem na ramieniu

Marta Fender-Kolendo

Flecistka, kameralistka i pedagog, urodzona w Bielsku-Białej. Studiowała grę na flecie w klasie profesora Jerzego Mrozika w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. W 2012 roku uzyskała tytuł doktora sztuk muzycznych.

Swoje umiejętności doskonaliła podczas kursów mistrzowskich prowadzonych między innymi przez: Janosa Balinta, Soo Jin Hwang, Elżbietę Gajewską-Gadzinę, Kazimierza Moszyńskiego, Jadwigę Kotnowską, Garetha McLearnona, Furugh Karimi – Djafar Zadeh, Patricka Gallois, Petera – Lukasa Grafa, czy Elżbietę Woleńską. Stypendystka Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

Jest laureatką konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, m. in. III nagroda na Konkursie Młodego Muzyka w Szczecinku (2001), I nagroda i Nagroda Specjalna na Konkursie Fletowym im. Mariana Katarzyńskiego w Sosnowcu (2003), II nagroda na Przeglądzie Zespołów Kameralnych w Jaworze (2006), II nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Fletowym we Wrocławiu (2007), Nagroda Specjalna na Międzynarodowym Konkursie Fletowym w Krakowie (2008), Wyróżnienie na Polskim Festiwalu Fletowym w Sieradzu (2003), I nagroda na Konkursie Małych Form Muzycznych we Wrocławiu (2008).

Od 2006 roku pracuje na stanowisku muzyka solisty Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Prowadzi również działalność pedagogiczną w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze.

×
×

Koszyk

Skip to content