Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Józefowie nad Wisłą

Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Józefów nad Wisłą rozpoczęła swoją działalność w kwietniu 2013 roku. Inicjatorem jej powstania jest Grzegorz Kapica – Wójt Gminy. Instrumenty muzyczne, które umożliwiają jej funkcjonowanie zakupiono ze środków budżetowych za aprobatą Rady Gminy VI kadencji w latach 2010-2014.
Kierownictwo nad młodymi artystami objął znany lubelski filharmonik – Anton Szaszkow. Młodzież, wspierana przez swoich rodziców pracuje intensywnie, a dzięki kreatywności swojego opiekuna oraz własnemu talentowi i samozaparciu wciąż poszerza różnorodny repertuar muzyczny. Obecnie orkiestra liczy 31 muzyków.
Swój debiut zespół miał już w grudniu 2013 roku. Ogromny aplauz publiczności dał jeszcze większą motywację do dalszego rozwoju. Zaowocowało to kolejnymi koncertami. Najważniejsze z nich to: Koncert na Płycie Desantu w Warszawie z okazji Święta Wisły, Koncert podczas I i II Wojewódzkiego Święta Sadów, Koncert na podsumowanie programu Sokrates Comenius w Zespole Szkół Ogólnokształcących, Koncert na XIII Międzypowiatowym Festiwalu Orkiestr Dętych w Polichnie zwieńczony wyróżnieniem, Koncert z okazji Jubileuszu 90-lecia Kuratorium Oświaty w Lublinie, Koncert na XXI Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych na Łotwie, podczas którego młodzi muzycy zajęli III miejsce.
Niezwykłym zaszczytem dla artystów był koncert w czerwcu 2018 roku w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, gdzie w wykon orkiestry wsłuchiwał się Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej- Andrzej Duda.

Orkiestra chętnie przyjmuje zaproszenia na koncerty i stara się odpowiedzieć na każde z nich. Zapraszamy do uczestniczenia w nich, a także do śledzenia relacji z jej aktywności na stronie internetowej.

źródło: https://gminajozefow.pl/mlodziezowa-orkiestra-deta/

×
×

Koszyk

Skip to content