Tańcząca artystka w czerwonej sukience

Nadia Mazur

Absolwentka hiszpańskiej Fundación Cristina Heeren w Sewilli, Kierunku Choreografia i Teoria Tańca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina oraz Muzykologii na Uniwersytecie Warszawskim.

W 2012 roku założyła Teatr Tańca FlamencoArte, z którym zrealizowała spektakle – „Księżycowe Gody”, „Wędrówki Duende”, „Mowa Kwiatów”, „Noce w Ogrodach Hiszpanii” oraz wystąpiła w programach telewizyjnych (Taniec z Gwiazdami, Pytanie na Śniadanie). Od 2012 roku prowadziła swoją szkołę kultury i tańca flamenco w Warszawie. Od 2018 roku współpracuje ze Studio Flamenco, gdzie prowadzi regularne zajęcia flamenco, naukę gry na kastanietach.

Od 2013 roku prowadzi cykl koncertów flamenco „Tablao Flamenco”. Jako tancerka występowała w spektaklu Testament Cnotliwego Rozpustnika (Teatr Kamienica). Opracowała choreografie flamenco do spektaklu Zorro (Teatr Komedia w Warszawie). Współpracowała z Operą Wrocławską, przygotowując duży zespół tancerzy do wykonania Zarzuela Show na motywach opery Carmen G. Bizeta. Odpowiada za choreografie i ruch sceniczny w spektaklach muzycznych retro Bodo Café (2016) i KinoParadiso (2017). Od 2019 roku jest współzałożycielką firmy Ardora, produkującej stroje do tańca flamenco.

×
×

Koszyk

Skip to content