Natalia Hankus

Solistka Orkiestry Symfonicznej im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie. Rodowita lublinianka, ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. K. Lipińskiego w Lublinie oraz Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie fletu prof. Barbary Świątek-Żelazny (dyplom z oceną celującą).

Umiejętności swoje doskonaliła uczestnicząc w kursach mistrzowskich, pracując pod kierunkiem znamienitych flecistów m.in.:  J.P. Rampal’a , J. Gallois’a , J. Bálint’a , M. Nastasi.

Laureatka I Miejsca w Ogólnopolskim Konkursie o Stypendium Fundacji Yamaha, wyróżniona Nagrodą Specjalną dla najlepszego polskiego półfinalisty I Międzynarodowego Konkursu Fletowego w Krakowie, półfinalistka II Międzynarodowego Konkursu Fletowego w Krakowie. Koncertuje jako solistka – występy z orkiestrą Forum Sinfonia, Kameralną Orkiestrą Akademii Muzycznej w Krakowie, Orkiestrą Filharmonii Lubelskiej oraz jako kameralistka.

Jako muzyk orkiestrowy doświadczenie zawodowe zdobywała będąc flecistką Orkiestry Filharmonii Opolskiej (nagrania dla DUX), Teatru Muzycznego w Lublinie oraz współpracując z Capella Cracoviensis. Obecnie jest członkiem Orkiestry Trybunału Koronnego oraz nauczycielem dyplomowanym w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. T. Szeligowskiego w Lublinie.

×
×

Koszyk

Skip to content