Ondrej Olos

Urodził się w 1984 roku na Słowacji. Studia muzyczne odbył w Konserwatorium w Zilinie (1998-2003). Studiował dyrygenturę symfoniczną w Akademii Muzyki i Sztuk Scenicznych im. Leoša Janáčka w Brnie, Czechy (2003-2006), gdzie uzyskał tytuł magistra. W 2006 roku otrzymał nagrodę im. Leoša Janáčka za poprowadzenie opery „Chytre lisiczki”.

Regularnie koncertuje w teatrach operowych Czech i Słowacji oraz z orkiestrami symfonicznymi, takimi jak: Orkiestra Symfoniczna Słowackiego Radia (Bratysława), orkiestry symfoniczne filharmonii w Pradze, Brnie, Filharmonii Morawskiej (Ołomuniec) oraz Filharmonii im. Bohuslava Martinů (Zlin). Jako wybitny pianista, akompaniuje solistom w Czechach i za granicą. W roku 2006 został zatrudniony na stanowisku korepetytora w Teatrze Operowym im. Leoša Janáčka. W latach 2007-2009, awansował na stanowisko dyrygenta, a od 2009 roku jest stałym dyrygentem przedstawień operowych i baletowych realizowanych przez tę instytucję.

Dyrygował również we Francji (Limoges, Rennes, Reims) i na Słowacji (Bratysława, Koszyce). Jego szeroki repertuar obejmuje opery Leoša Janácka (Jenůfa, Káťa Kabanová i Šárka) oraz opery takich kompozytorów jak Martinů, Dvořák, Verdi, Puccini, Rossini, Leoncavallo, Mascagni, Mozart, Tchaikovsky, Poulenc, Haydn, Johann i Ryszard Strauss.

×
×

Koszyk

Skip to content