Logo filharmonii

Patryk Makowski

Ukończył szkołę muzyczną I stopnia im. M. Karłowicza w Łukowie w klasie Jarosława Bacewicza oraz II stopnia w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. S. Moniuszki w Bielsku Białej w klasie prof. Zdzisława Stolarczyka. Obecnie kształci się na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie prof. Z. Stolarczyka, gdzie w 2020 roku obronił tytuł licencjata.

Brał udział w licznych kursach oraz warsztatach m.in. pod okiem Stefana Schulza, Andreasa Kleina, Jamiego Williamsa. Uczestniczył również w trasach koncertowych, np. w miesięcznym projekcie „Tamburi Di Pace” z „European Spirit of Youth Orchestrawe Włoszech, czy miesięcznej trasie po Chinach z „Chopin University Chamber Orchestra.

Jako muzyk występował m.in. z Filharmonią Narodową, Orkiestrą Polskiego Radia, Orkiestrą Symfoniczną Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Współpracował z wybitnymi dyrygentami, np. Grzegorzem Nowakiem, Rafałem Janiakiem, Michałem Klauzą. Jest również członkiem Chopin University Big Band pod kierunkiem bandleadera dr. hab. Piotra Kostrzewy, z którym występował w licznych projektach, między innymi w spektaklu „Sinatra 100+” w Teatrze „Collegium Nobilium.

Wśród jego osiągnięć wyróżnić można I miejsce na Konkursie Kameralnych Zespołów Dętych CEA, III miejsce na XXXVII Konkursie Młodego Muzyka w Szczecinku, złoty dyplom na II Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych „Finalisw Białymstoku, czy wyróżnienie na XII Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych w Brnie.

×
×

Koszyk

Skip to content