Paweł Steczek

Muzyk, kompozytor, aranżer, instrumentalista, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Twórca zespołu „Button Hackers”, „Medulla”, „Discovery & Movie”, „STECHEK”, „Swing & Love”.

W 2004 roku jego kompozycja „Night” ukazuje się na płycie „Smooth Jazz Cafe Universal” obok gwiazd światowego formatu – Dinah Washington, Mike Stern, Ella Fitzgerald, Al. Jarreau. W 2006 roku na Festiwalu Jedynki w Sopocie jego piosenka „Między nami” zdobyła Grand Prix, natomiast w konkursie międzynarodowym tego Festiwalu zdobyła II miejsce.

Jest autorem muzyki i aranżacji do inscenizacji teatralnych dla teatrów dramatycznych w Polsce. Autor muzyki do wieloodcinkowego cyklu filmowego „FLOTA DUCHÓW” napisanej dla DISCOVERY Channel.

Kompozytor piosenki „Nadzieja to my” wielokrotnie wykorzystywanej przez media jako motyw przewodni wielu akcji na rzecz ludzi cierpiących. Utwory które pisze można spotkać na wielu kompilacjach płytowych obok gwiazd światowego formatu („Smooth Jazz Cafe”, „Chillout Cafe”, „Pinacolada” i in.).

W 2009 roku Universal Music wydał jego kolejną płytę „FIRST TIME – Button Hackers”. Płyta ta została wyprodukowana w Sterling Sound Studio NY. Materiał został zmasterowany przez Tom Coyne (Madonna, Beyonce, Bee Gees, Jamiroquai, Michael Jackson, Pink, Sade i in.).

Współpracował z Agnieszką Holland w filmie nominowanym do Oscara „W Ciemności” – akordeon solo. Autor muzyki do filmu dokumentalnego o Tomaszu Majewskim (dwukrotnym złotym medaliście olimpijskim) „Tak się robi historię” (2013). Współpracował z Lakshminarayana Subramaniam – uznanym indyjskim skrzypkiem, kompozytorem i dyrygentem – fortepian i akordeon solo.

Obecnie twórca „Discovery & Movie” – projektu symfonicznego z wizualizacjami i Krystyną Czubówną w roli lektora, opowiadającego o zatopionych statkach na Morzu Czerwonym. Premiera odbyła się w 2018 roku w Filharmonii w Szczecinie.

Twórca „Swing & Love” – projekt swingowy na orkiestrę smyczkową, big band i muzyków jazzowych. Premiera odbyła się w Filharmonii w Szczecinie 14.02.2021 roku.

Współpracuje z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach, Filharmonią w Gorzowie, Filharmonią Warmińsko-Mazurską, Orkiestrą Polskiego Radia w Warszawie, Filharmonią Podkarpacką, Filharmonią Łódzką, Filharmonią Lubelską, Elbląską Orkiestrą Kameralną, Radomską Orkiestrą Kameralną,  Orkiestrą AUKSO, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Filharmonią w Szczecinie, jako solista aranżer i kompozytor.

×
×

Koszyk

Skip to content