Paweł Tomaszewski

Pianista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny, wykładowca Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, doktor habilitowany, od 2019 r. dziekan Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej macierzystej uczelni.

Jest jedną z najważniejszych postaci na polskiej scenie jazzowej. Zasłynął jako laureat licznych nagród otrzymanych podczas renomowanych konkursów i festiwali jazzowych w Polsce i za granicą. Uzyskał m.in. I lokatę w ramach Jazz Standards’ Festival w Siedlcach (2006), Grand Prix i nagrodę specjalną Radia Kraków podczas festiwalu Jazz Juniors (2006), Grand Prix LOTOS Jazz Festival – Bielska Zadymka Jazzowa w Bielsku-Białej (2006) i nagrodę indywidualną w ramach festiwalu Jazz nad Odrą we Wrocławiu (2003, 2004).

Koncertował na całym świecie, współpracując z polskimi i międzynarodowymi gwiazdami muzyki jazzowej i rozrywkowej, wśród których można wyróżnić takie nazwiska, jak m.in.: Maria Schneider, Nigel Kennedy, Eric Marienthal, Dean Brown, Rick Margitza, Larry Coryell, Xantoné Blacq, Z-Star, Judy Bady, Michal Urbaniak, Jaroslaw Śmietana, Piotr Wojtasik, Grzegorz Nagórski, Urszula Dudziak.

Jego pianistykę i twórczość charakteryzuje łączenie różnych stylów i tradycji muzycznych, a doskonała technika i warsztat stanowią punkt wyjścia dla kreatywnej myśli oraz swobodnej ekspresji.

×
×

Koszyk

Skip to content