Artysta z altówką

Piotr Grzelak

Urodził się w Chełmie. Dwa lata później rodzice przeprowadzili się z nim do Lubina, gdzie mieszka do dziś. Swoją przygodę z muzyką i skrzypcami zaczął już w wieku 5 lat za namową swojej mamy, która grała na fortepianie. Szkołę muzyczną ukończył w klasie altówki u profesora J. Wietrenki w Lublinie. Po wstąpieniu na studia w 1985 roku, w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy kontynuował grę na altówce u prof. J. Paruzela.

Na drugim roku studiów podjął również współpracę z Filharmonią Pomorską i tam stawiał swoje pierwsze kroki w zawodowej orkiestrze. Po ukończeniu studiów wrócił do Lublina, gdzie od 1 grudnia 1990 roku pracuje w Filharmonii Lubelskiej i do dziś występuje na jej estradzie.

W trakcie swojej wieloletniej pracy zawodowej nagrał wiele płyt i poszerzał swój repertuar symfoniczny i kameralny z Filharmonikami Lubelskimi. W zawodowej przygodzie jako muzyk występował w wielu zespołach kameralnych, z którymi grał koncerty w Polsce i za granicą. Aktualnie interesuje się również piosenką autorska i występuje z kolegami w zespole pod nazwa „Kokilko”, gdzie gra piosenki M. Hemara. Zawsze pasjonowało go brzmienie orkiestry symfonicznej i rola altówki. Do dziś praca ta daje mu dużych i niepowtarzalnych przeżyć, a także olbrzymią frajdę ze współpracy z kolegami.

×
×

Koszyk

Skip to content