Piotr Wrombel

Pianista, kompozytor, aranżer.

Absolwent Wydziału Jazzowego Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie profesora Wojciecha Niedzieli.
Od początku kariery zaliczany do czołowych muzyków polskiej sceny jazzowej. Laureat festiwali i konkursów jazzowych takich jak „Jazz Juniors”, „Jazz nad Odrą” czy Konkurs Improwizacji Jazzowej w Katowicach. Jego instrumentarium oprócz fortepianu obejmuje także elektroniczne instrumenty klawiszowe.  Bierze udział w wielu projektach jazzowych o zróżnicowanym charakterze.

Jest autorem aranżacji na orkiestrę projektu Śpiewnik wykonywanego z Januszem Szromem, Zbigniewem Wromblem, Krzysztofem Szmańdą i Jackiem Kotlarskim, a także współautorem aranżacji utworów znajdujących się na albumie.

Jako aranżer pracuje dla wielu artystów, w tym na potrzeby programów telewizyjnych (Taniec z gwiazdami, Must be the Music, Jaka to melodia, The Voice of Poland), programów radiowych (RMF Classic) i na festiwale (Krajowy Festiwal Piosenki w Opolu, Międzynarodowe Festiwale Piosenki w Sopocie).

 Jest chętnie zapraszany do różnych projektów jako muzyk sesyjny a także pracuje jako lider własnych formacji.

Jest pianistą uniwersalnym poruszającym się ze swobodą po różnych obszarach stylistycznych jazzu. Zauważalna jest także jego aktywność na scenie muzyki gospel, soul i pop. Współpracuje między innymi z takimi artystkami i artystami jak: Edyta Górniak, Hanna Banaszak, Dorota Miśkiewicz, Ewa Uryga, Natalia Niemen, Marysia Sadowska, Kasia Cerekwicka, Krzesimir Dębski, Rafał Sarnecki, Wojtek Mrozek, Zbigniew Lewandowski, Jarek Wist, Artur Andrus, Kuba Badach, Paweł Domagała, Łukasz Borowiecki.


Grał także w big-bandach i orkiestrach rozrywkowych, takich jak Kukla Band, Alex Band, Orkiestra Tomka Szymusia czy Orkiestra Krzysztofa Herdzina. Koncertował w różnych krajach Europy, w Stanach Zjednoczonych, Brazylii i Indiach. Występował także z takimi artystami, jak Rick Margitza, Dean Brown, Mike Russell, Melanie Goerlitz, Garou i UB40.

Wiele lat brał udział w Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych w Chodzieży kierując sekcją rytmiczną akompaniującą wokalistom jazzowym w klasach wokalu prowadzonych przez Naomi Isaacs, Janusza Szroma i Krystynę Prońko.

×
×

Koszyk

Skip to content