Przemysław Pacek
Skrzypek i kompozytor pochodzący z Lublina. Z muzyką związany jest od 4 roku życia. Absolwent Szkoły Muzycznej im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie w klasie skrzypiec prof. Barbary Filipiak-Łobodzińskiej oraz w klasie kompozycji prof. Teresy Białas. Obecnie studiuje na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie skrzypiec prof. dr hab. Agnieszki Maruchy oraz w klasie kompozycji prof. dra hab. Aleksandra Kościowa.
Przemysław jest organizatorem projektów artystycznych popularyzujących muzykę klasyczną. W 2021 roku otrzymał stypendia Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz Funduszu Popierania Twórczości ZAiKS na realizację podcastu „Klasyka według muzyka”, w ramach którego przeprowadza wywiady z ludźmi ze świata muzyki poważnej. Dzięki funduszom Stypendium Artystycznego Prezydenta Miasta Lublin, w latach 2018-2019 organizował koncerty swoich kompozycji, w których występował nie tylko jako autor, ale również jako instrumentalista oraz dyrygent.
W latach 2017-2019 wielokrotnie prezentował się na scenie Filharmonii Lubelskiej w ramach Forum Muzyki Współczesnej MOST, w którym uczestniczył jako kameralista oraz kompozytor. W 2019 roku wystąpił jako solista z Orkiestrą Filharmonii Lubelskiej w ramach Lubelskiej Wiosny Młodych. W 2018 roku był uczestnikiem Polskiej Orkiestry Młodzieżowej Lutosławski Youth Orchestra, zrzeszającej najzdolniejszych uczniów szkół muzycznych w kraju. Jest członkiem zespołu Street Quartet, który nagrywa płyty i koncertuje ze znakomitymi artystami jazzowymi i klasycznymi.
Laureat konkursów skrzypcowych i kameralnych m.in. w Gdyni, Jaworze, Lublinie i Zamościu. Jego kompozycje były nagradzane w Nowym Jorku, Łodzi, Warszawie, Toruniu, a także w Lublinie – w ramach organizowanego przez Filharmonię I Konkursu Kompozytorskiego im. Kompozytorów Lubelskich, na którym zdobył I nagrodę. Wielokrotnie nagradzany przez Prezydenta Miasta Lublin oraz Marszałka Województwa Lubelskiego stypendiami za osiągnięcia artystyczne. W roku akademickim 2020-2021 był także stypendystą Centrum Myśli Jana Pawła II.
Swoje umiejętności doskonalił na Międzynarodowych Kursach Muzycznych w Łańcucie pod okiem takich profesorów jak: Janusz Wawrowski, Agata Szymczewska czy Ewa Kowar-Mikołajczyk. Uczestniczył także w Mistrzowskim Kursie Muzycznym w Gorlicach, na którym wykładają członkowie Kwartetu Camerata.