Raquel Alves Balado

Urodzona w 1991 roku w mieście Mos w zachodniej Hiszpanii. Edukację muzyczną rozpoczęła w wieku pięciu lat, uczęszczając do miejscowej szkoły muzycznej. Jednocześnie rozpoczęła naukę w szkole muzycznej Conservatorio de Musica Reveriano Soutullo de Ponteareas. W latach 2009-2011 była muzykiem orkiestry Orquesta Clásica de Vigo.

W 2011 dostała się do konserwatorium Conservatorio Superior de Musica de Vigo. W tym samym roku rozpoczęła prowadzenie nauczania gry na oboju, muzyki kameralnej oraz teorii muzyki w Conservatorio Profesional de Musica de Tui. Była również nauczycielem w Escola de Musica de Santa Cruz de Ribadulla, Escola de Musica de Solfa oraz w Escola de Musica de Padrón.

W 2012 roku obroniła tytuł magistra w zakresie gry na oboju u Maestro Francesco Di Rosa na Akademii Nazionale di Santa Cecilia w Rzymie.

Pobierała nauki gry na oboju u wybitnych muzyków jak:
– Eric Speller (Royal Conservatory of Brussels)
– Eduardo Martinez (Orquesta Ciudad de Gran Canaria)
– Yeon Hee Kwak (Bavarian Radio Orchestra of Bayerischer Rundfunk)
– Manuel Angulo (Musikene)
– Klaus Becker (Bavarian Radio Symphony Orchestra, Hannover Theater)
– Casey Hill (Orquesta Sinfónica de Galicia)
– John Edudard Lozano (Orquesta Sinfónica de Cali)
– Alexandra Rojek (Filharmonia Narodowa w Warszawie)
– José Luis García Vegara (Frankfurt Radio Symphony Orchestra)
– Ramón Ortega Quero (Bavarian Radio Symphony Orchestra)

W 2015 roku została wyselekcjonowana jako oboistka do World Youth Orchestra, Orquesta Joven de la Sinfonica de Galicia oraz do Orquesta Joven de Extremadura. W 2016 roku rozpoczęła pracę w Orquesta de Extremadura w Hiszpanii. W 2018 roku została wybrana jako pierwsza oboistka do Seoul International Community Festival Orchestra w Seulu.

Współpracowała również z orkiestrami takimi jak: Orquesta y Coro Lírico Gregorio Baudot, Orquestra Filharmonica Cidade de Pontevedra, Young Talents Orchestra, Pan-European Philharmonic Orchestra, Sinfonia Viva oraz Filharmonia Narodowa.

Aktualnie jest pierwszą oboistką solistką w Filharmonii im. H. Wieniawskiego w Lublinie.

×
×

Koszyk

Skip to content