Sebastian Mach

Artysta ukończył studia wokalne na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Jest absolwentem Programu Kształcenia Młodych Talentów Akademii Operowej Teatru Wielkiego w Warszawie, gdzie doskonalił swoje umiejętności pod okiem znakomitych śpiewaków, dyrygentów i pianistów.

Artysta pracował z wieloma wybitnymi dyrygentami tj. Umberto Finazzi, Francesco Bottigliero, Paul McCreesh, Jacek Kasprzyk, Adrian Kelly czy Joseph Swensen. Doskonalił swoje umiejętności wokalne na kursach mistrzowskich u takich pedagogów, jak: Gerald Finley, Michelle Wegwart, Andrew Owens czy Robert Nakoneczny. Współpracuje m. in. Z Teatrem Wielkim Operą Narodową w Warszawie, Warszawską Operą Kameralną, Teatrem Wielkim w Łodzi, Polską Operą Królewską, Operą Bałtycką, Operą Nova w Bydgoszczy, Narodowym Forum Muzyki. W 2023 debiutował w roli Lindora w operze „L’italiana in Algeri” Gioacchino Rossiniego w Polskiej Operze Królewskiej. W 2022 roku debiutował w roli Księcia Ramiro w operze „La Cenerentola” Gioacchino Rossiniego wystawionej na szwajcarskim festiwalu „Ticino Musica” w Lugano.

W 2021 roku brał udział w prestiżowym projekcie „Young Singers Project” organizowanym przez największy festiwal muzyczny w Europie w Salzburgu. W tym samym roku debiutował w Teatrze Wielkim w Łodzi w operze “Wesele Figara” Mozarta wcielając się w postacie Don Curzio i Don Basilio. W 2020 roku wykonał główną rolę w światowej prapremierze opery “Wehikuł Czasu” kompozycji Francesco Bottigliero w Operze Bałtyckiej.

W 2019 roku Międzynarodowym Konkursie Wokalnym „Iuventus Canti” we Vrablach (Słowacja) otrzymał I Miejsce oraz Nagrodę Specjalną Opery w Bańskiej Bystrzycy za najlepszą interpretacje utworów. W tym też roku otrzymał II Nagrodę Publiczności za Najciekawszą Osobowość Artystyczną 12. Międzynarodowego Operowego Forum Młodych w Bydgoszczy. W 2017 roku otrzymał Nagrodę Specjalną za najlepsze wykonanie pieśni polskiej na IV ogólnopolskim konkursie wokalnym w Drezdenku.

×
×

Koszyk

Skip to content