Sulamita Ślubowska ze skrzypcami

Sulamita Ślubowska

Edukację muzyczną rozpoczęła pod kierunkiem mgr L. Sołowiewicz w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. S. Moniuszki w Jeleniej Górze. Absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie dr. hab. S. Krzeszowca. Od 2020 roku asystent w Katedrze Instrumentów Smyczkowych Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Umiejętności artystyczne szkoliła pod okiem takich wybitnych artystów, jak P. Amoyal, G. Kremer, M. Szwajger-Kułakowska, P. Zukerman, R. Baldini czy B. Nizioł.

Wielokrotnie doceniana na konkursach międzynarodowych i ogólnopolskich, o czym świadczą liczne nagrody, m.in. I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym Młody Paganini w Legnicy, I miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Młodych Skrzypków im. S. Serwaczyńskiego w Lublinie, III miejsce na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. M. Spisaka w Dąbrowie Górniczej.

Jako solistka występowała m.in. z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia, Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy AUKSO, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Sudeckiej, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Rzeszowskiej, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Dolnośląskiej, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Zabrzańskiej, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Śląskiej oraz Orkiestrą Symfoniczną Staatstheater w Cottbus. Występowała również na licznych festiwalach muzyki poważnej, m.in. na Festiwalu Bayreuth Baroque, Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Kameralnej Ensambleim. Księżnej Daisy w Książu, Festiwalu Muzyki Polskiej w Gÿor oraz na Festiwalu Chopin i jego Europa w Warszawie.

Prymariuszka Equilibrium String Quartet, członkini Metropolis Piano Quartet, {oh!} orkiestry historycznej oraz orkiestry kameralnej Polish Soloists. Stypendystka Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, Fundacji Teresy Sahakian, Fundacji Orlen Dar Serca, Fundacji Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

×
×

Koszyk

Skip to content