Artysta oparty o klawiaturę fortepianu. Ma założone ręce

Tomasz Krawczyk

Tomasz Krawczyk urodził się 28 stycznia 1980 roku w Lublinie. W roku 2000 ukończył z wyróżnieniem Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. T. Szeligowskiego w Lublinie w klasie fortepianu mgr Ewy Stępki. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. G i K. Bacewiczów w Łodzi, którą ukończył dyplomem z wyróżnieniem w klasie fortepianu prof. Bogusława Wódki w 2005 roku. W tym samym roku został zatrudniony na stanowisku asystenta w Katedrze Fortepianu Akademii Muzycznej w Łodzi. Obecnie jest asystentem w Katedrze Pedagogiki Instrumentalnej i Teorii Muzyki Instytutu Muzyki Wydziału Artystycznego UMCS oraz nauczycielem klasy fortepianu w Szkole Muzycznej I i II st. im. T. Szeligowskiego w Lublinie.

Tomasz Krawczyk był stypendystą: Ministra Kultury (2004/2005), Prezesa Rady Ministrów (1997/1998) oraz Prezydenta Miasta Lublina (wielokrotnie).

W 2004 otrzymał Wyróżnienie na XV Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Kiejstuta Bacewicza w Łodzi. W tym samym roku brał udział w I Międzyuczelnianym Konkursie Chopinowskim im. M. Magina w Łodzi (kwalifikacja do II etapu-Finału). Był wielokrotnie nagradzany za wyróżniający akompaniament na konkursach i przesłuchaniach ogólnopolskich oraz międzynarodowych. W 2000 roku T. Krawczyk wykonał własną kompozycję ,,Fantazja miłosna” na fortepian i orkiestrę smyczkową na Międzynarodowym Festiwalu ,,Pro Archi Jesenik 2000”(Czechy).

W 2002 roku wystąpił na Ogólnopolskiej Sesji Artystyczno-Naukowej w 175. rocznicę śmierci Ludwiga van Beethovena. W roku 2005 wykonał wraz z Filharmonią Łódzką „Rapsodię na temat Paganiniego” op. 43 S. Rachmaninowa. W sierpniu 2006 roku wystąpił z cyklem recitali chopinowskich w Żelazowej Woli. W roku 2008 wykonał Koncert fortepianowy f-moll op. 21 F. Chopina w Filharmonii Lubelskiej, a w roku 2020 był solistą w Koncercie na 4 fortepiany J.S. Bacha. W lipcu 2021 roku Tomasz Krawczyk zaprezentował się w recitalach podczas XXIV Międzynarodowego Festiwalu i Kursu Pianistycznego w Nałęczowie. Występował również m.in.: w Galerii Porczyńskich w Warszawie, Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku, Pałacu Scheiblerów w Łodzi, Teatrze Starym w Lublinie, Pałacu Małachowskich w Nałęczowie, Pałacu Zamoyskich w Kozłówce, Akademii Muzycznej w Łodzi, Uniwersytecie Muzycznym  Fryderyka Chopina w Warszawie, Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz Rustkammer des Rathauses w Munster( Niemcy).

Brał udział w licznych kursach pianistycznych i lekcjach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych pianistów polskich i zagranicznych (A. Jasiński, L. Grychtołowna, B. Kawalla, T. Chmielewski, M. Claude-Werchowska, V. Vitaite, M. Markov, K. Seibert)

Działalność kompozytorska Tomasza Krawczyka. Wydane kompozycje :
– Sentymentalny Walc na fortepian (Polihymnia, 2000, 2006)
– Preludium b-moll  na fortepian (UMCS, 2015)
– Valse Lyrique na flet i fortepian (Polihymnia, 2017)
– Four Pieces for Piano (Ars musica, 2019)

×
×

Koszyk

Skip to content