Artystka na szarym tle

Urszula Bobryk

Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. F. Chopina w Warszawie. Od 1983 roku pracuje w Instytucie Muzyki na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W roku 1990 uzyskała stopień doktora sztuk muzycznych oraz stopień doktora habilitowanego w 1994 roku w Akademii Muzycznej w Warszawie. W 1999 roku została powołana na stanowisko profesora nadzwyczajnego UMCS. Tytuł naukowy profesora otrzymała w 2002 roku.

Badania naukowo-artystyczne prof. Urszuli Bobryk koncentrują się wokół wykonawstwa polskiej muzyki współczesnej. W swej działalności dyrygenckiej preferuje prawykonania dzieł wokalno-instrumentalnych polskich kompozytorów. W 1985 roku objęła kierownictwo artystyczne Chóru Akademickiego UMCS, który  prowadzi do chwili obecnej.

Brała udział w festiwalach i konkursach na całym świecie, reprezentując na nich uniwersyteckie środowisko kulturalne. Prowadziła wykłady z dyrygentury chóralnej na Międzynarodowych Warsztatach Chóralnych w Madrycie, w Linz, brała udział w Światowym Sympozjum Muzyki Chóralnej Fort Lauderdale (USA). Koncertowała w wielu krajach Europy (Niemcy, Austria, Włochy, Francja, Hiszpania, Finlandia, Anglia, Węgry, Czechy, Turcja oraz w Stany Zjednoczone Ameryki Północnej. Była dwukrotnie wyróżniona jako osobowość artystyczna i najlepszy dyrygent na międzynarodowych konkursach w Repelen (Niemcy 1992) oraz w Fort Lauderdale (Floryda, USA 1999).

Od 2013 roku jest organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Chórów Miast Partnerskich Lublina pod patronatem Prezydenta Miasta Lublin dra Krzysztofa Żuka.

×
×

Koszyk

Skip to content