Viet trung Ngyen przy fortepianie

Việt Trung Nguyễn

Urodzony 30 września 1996 roku w Hanoi. W 2003 roku rozpoczął naukę w Państwowej Szkole Muzycznej im. Oskara Kolberga w Warszawie w klasie Filomeny Dziedzic. W 2009 roku został uczniem profesor Iriny Rumiancewej-Dabrowski w Zespole Państwowych Szkół nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie. Obecnie Kształci się w bydgoskiej Akademii Muzycznej pod kierunkiem profesor dr hab. Katarzyny Popowej-Zydroń.

Wielokrotnie nagradzany na konkursach pianistycznych, zdobył m.in.: I nagrodę na XVII Ogólnopolskim Festiwalu Pianistycznego ,,Chopinowskie Interpretacje Młodych” w Koninie-Żychlinie, (2021) V nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2020), Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Wietnamie (2019), III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Karlovac w Chorwacji (2019), Grand Prix oraz I miejsce w Ogólnopolskich Przesłuchaniach CEA (2014).

W 2021 był uczestnikiem II etapu XVIII Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Brał udział w licznych kursach mistrzowskich, prowadzonych przez
wybitnych artystów, takich jak: Dang Thai Son, Ewa Pobłocka, Kevin Kenner, Tatiana Shebanova, Dmitri Alexeev, Andrzej Jaśinski czy Wojciech Świtała.

Wystąpił na festiwalach im. Artura Rubinsteina w Łodzi (2019) oraz Frost Chopin Piano Festival (2018, 2019). Jako solista wspołpracował z Wietnamską Orkiestrą Symfoniczną, Orkiestra Symfoniczna z Hanoi, Orkiestra Polskiego Radia, Orkiestra Filharmonii Narodowej.

Współpracował m.in z Ulysses Quartet, Arod Quartet oraz Arso Quintet. Grał pod batutą takich dyrygentów jak: Wojciech Czepiel, Honna Tetsuji, Łukasz Borowicz, Marek Pijarowski, Le Phi Phi. Koncertował w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Rosji, na Ukrainie, Węgrzech oraz w Wietnamie i Japonii.

×
×

Koszyk

Skip to content