Muzyk z fagotem na tle wrzosów

Wojciech Front

Absolwent Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie fagotu prof. Z. Tlatlika. Kontynuował naukę u prof. K. Faludy w Universität für Music und Darstellende Kunst w Graz w Austrii. Brał udział w wielu kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych profesorów (m. in. prof. Ole Christian Dahl, prof. Roger Birnstingl, prof. Jorg Thome).

Solista i kameralista. Występował w charakterze solisty z Filharmonią Śląską, Filharmonią Rybnicką i Akademicką Orkiestrą Symfoniczną im. K. Szymanowskiego. Laureat konkursów muzycznych. Wieloletni I fagocista Gliwickiego Teatru Muzycznego.

Współpracuje z wieloma orkiestrami symfonicznymi i kameralnymi. Koncertował w Polsce i za granicą (m. in. Francja , Luksemburg, Chiny, Niemcy, Austria, Szwecja, Norwegia, Włochy). Jego szerokie zainteresowania muzyczne procentują udziałem w projektach klasycznych, jazzowych oraz hip-hopowych. Muzyk sesyjny.

Wybitny pedagog. Od wielu lat z wielkimi osiągnięciami prowadzi klasę fagotu w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Wojciecha Kilara w Katowicach. Jego absolwenci grają w najlepszych orkiestrach w Europie. Za swoje osiągnięcia pedagogiczne odznaczony Brązowym Medalem za długoletnią służbę przez Prezydenta Polski.

×
×

Koszyk

Skip to content