Kategoria: Archiwum 2024

2024

piątek

2

lutego

Sala Koncertowa FL

ORKIESTRA REPREZENTACYJNA STRAŻY GRANICZNEJ

BRAK WEJŚCIÓWEK!

ORKIESTRA REPREZENTACYJNA STRAŻY GRANICZNEJ
KATARZYNA DĄBROWSKA
NATALIA ZABRZESKA-BOROWIEC

IWONA CHRUŚLICKA
KACPER KUSZEWSKI
TOMASZ JAROSZ
MARTA POGODA – słowo o muzyce
ppłk LESZEK MIECZKOWSKI – dyrygent

2024

środa

31

stycznia

Sala koncertowa FL

Ferie w Filharmonii. „Wyspa skarbów”

DOROTA BŁASZCZAK – skrzypce
MARCIN JURGIELEWICZ – kontrabas
OLGA GRYSHYNA – fortepian
UCZNIOWIE OSM I i II ST. IM. K. LIPIŃSKIEGO W LUBLINIE 
KAMILA BIELSKA – fortepian (klasa K. Garwolińskiego)
HANNA GARWOLIŃSKA – fortepian (klasa K. Garwolińskiego)
MARTA KOWALCZYK – fortepian (klasa K. Garwolińskiego)
GRACJANA GÓRKA – skrzypce
DAWID MANTAJ – skrzypce
ANTONINA BYRSKA – wiolonczela
KATARZYNA PORTKA – waltornia
JAN GĄSZCZYK – waltornia
LUCYNA BIELSKA – prowadzenie

Program m.in.:
F. Chopin – Walc f-moll, op. 70 nr 2
F. Chopin – Impromptu As-dur, op. 29
F. Chopin – Preludium As-dur, op. 28 nr 17
R. Lovland – „Song from Secret Garden”
J. Brahms – V Taniec węgierski
K. Badelt – „Piraci z Karaibów”
E. John – „Can You Feel The Love Tonight”
N.H. Brown – „Deszczowa piosenka”
„W moim ogródeczku” (mel. ludowa)
E. Elgar – „Salut d’amour”

2024

niedziela

21

stycznia

Sala koncertowa FL

Recital organowy Władysława Szymańskiego

WŁADYSŁAW SZYMAŃSKI – organy

Program:
P. Fletcher – Festival Toccata
F. Mendelssohn – Preludium i fuga c-moll, op. 35 nr 1
C. Franck – II Chorał h-moll
W. Szymański – Interludium
G. Morandi – Sinfonia in d
A. Guilmant – Christmas Carols, op. 60
Ch. M. Widor – I część V Symfonii f-moll, op. 42 nr 5 (Allegro vivace)

2024

niedziela

21

stycznia

Sala koncertowa FL

Niedzielny Poranek Muzyczny. „Kolęda z babcią i dziadkiem”

CHÓR OGÓLNOKSZTAŁCĄCEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ I i II ST. IM. K. LIPIŃSKIEGO W LUBLINIE
RENATA KOŁODYŃSKA-PYDA  – dyrygent
UCZNIOWIE OSM I i II ST. IM. K. LIPIŃSKIEGO W LUBLINIE (klasy perkusji Dominika Augustowskiego)
BARTŁOMIEJ TABOR –  fortepian
ROBERT GONET – prowadzenie

Program:
tradycyjne polskie kolędy: „Lulajże Jezuniu”, „Jam jest dudka”, „Pan Jezus maluśki
oraz świąteczne utwory m.in.: J. Ruttera, M.L. Lightfooda, J. Derfela, S. Tyma

2024

piątek

19

stycznia

Sala koncertowa FL

Koncert symfoniczny. „The spirit of tango – Misa a Buenos Aires”

BRAK WOLNYCH MIEJSC!

JUBILEUSZ 80-LECIA UNIWERSYTETU MARII CURIE-SKŁODOWSKIEJ W LUBLINIE

ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII LUBELSKIEJ
AKADEMICKI CHÓR UMCS IM. JADWIGI CZERWIŃSKIEJ
ELWIRA ŚLIWKIEWICZ-CISAK – akordeon
LUCA LUCINI – gitara
MARTÍN PALMERI – fortepian
AGNĖ STANČIKAITĖ – sopran
URSZULA BOBRYK – dyrygent

Program:
M. Palmeri – „Concierto para guitarra y bandoneon” na gitarę, akordeon, orkiestrę smyczkową i fortepian (prawykonanie światowe)
A. Piazzolla – „Libertango” na akordeon, gitarę, fortepian i orkiestrę smyczkową
M. Palmeri – „Misa a Buenos Aires” na mezzosopran, chór mieszany, bandoneon, fortepian i orkiestrę smyczkową

2024

piątek

5

stycznia

Sala koncertowa FL

Koncert karnawałowy. „Śpiewnik symfonicznie” vol. I – „Byłaś serca biciem”

ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII LUBELSKIEJ
PIOTR WROMBEL
– fortepian, aranżacje orkiestrowe
ZBIGNIEW WROMBEL – kontrabas
KRZYSZTOF SZMAŃDA – perkusja
JACEK KOTLARSKI – wokal
SŁAWOMIR CHRZANOWSKI – dyrygent

Program:
Cz. Niemen – „Pod Papugami”
S. Krajewski – „Uciekaj serce”
W. Gąsowski – „Tylko wróć”
A. Pawlukiewicz – „Za szybą”
A. Pawlukiewicz – „Kiedy byłem małym chłopcem”
Cz. Niemen – „Wspomnienie”
S. Krajewski – „Ludzkie gadanie”
K. Klenczon – „Historia pewnej znajomości”
K. Komeda – „Rosemary’s Baby”
J. Dobrzyński – „Byłaś serca biciem”
J. Dobrzyński – „Siódmy rok”
Cz. Niemen – „Płonie Stodoła”
W. Piętowski – „Nigdy więcej”

×
×

Koszyk

Skip to content