FILHARMONIA

FIL
HAR
MO
NIA

im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie

slider

C. Saint-Saëns – „Karnawał zwierząt”

WYBIERZ AUDYCJĘ DLA SIEBIE

NIEDZIELNY PORANEK MUZYCZNY

Filharmonia Lubelska zaprasza całe rodziny raz w miesiącu na cykl koncertów „Niedzielne Poranki Muzyczne”.
Te świąteczne przedpołudnia to okazja do przeżycia wspólnej przygody w świecie muzyki. Forma koncertów jest bardzo różnorodna dostosowana do tych najmłodszych i tych nieco starszych.

FILHARMONIA DLA MALUCHA

Audycje dla dzieci od 0 do 6 lat – godz. 10.00, godz. 11:30

Raz w miesiącu w niedzielne przedpołudnie zapraszamy rodziców z maluszkami do aktywnego uczestnictwa w muzycznej zabawie na estradzie Sali Koncertowej Filharmonii Lubelskiej.

Podczas wydarzenia prezentujemy instrumenty wchodzące w skład orkiestry symfonicznej, a muzyka grana na żywo dostarcza nam tła do wspólnej zabawy. Tworzymy atmosferę, która sprzyja wyobraźni muzycznej, angażując przy tym niemal wszystkie zmysły.

„Filharmonia dla malucha” łączy beztroską zabawę muzyczną z wykorzystaniem chusty Klanzy, zwiewnych chustek i prostych instrumentów C. Orffa z edukacją plastyczną. Podczas warsztatów zapewniamy materiały potrzebne do wykonania prostej pracy plastycznej.

LUCYNA BIELSKA – przygotowanie i prowadzenie audycji

Audycje o godz. 10:00 i 11:30 | po 45 min

MAGIA DŹWIĘKU

Audycje edukacyjne dla przedszkolaków i uczniów klas I-VIII.

Prezentują „żywą muzykę” przy jednoczesnym wprowadzaniu małego odbiorcy w świat Filharmonii oraz tworzeniu przyjaznych więzi, pozytywnych skojarzeń i emocji. Spotkania mają charakter interaktywnej pogadanki o muzyce.

Ciekawa i przystępna forma prezentacji, dostosowana do wieku odbiorcy połączona zostaje z zabawą i dowcipem, zachęcając do aktywnego udziału, budując jednocześnie bardzo szeroką i aktywną przestrzeń do zapamiętywania.

LUCYNA BIELSKA – przygotowanie i prowadzenie audycji

Audycje: o godz. 9:00 dla przedszkoli i klas I-III i o godz. 11:00 dla klas IV-VIII | po 45 min

AKADEMIA MUZYKI I PLASTYKI

Audycje adresowane do uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych oraz klas szkół ponadpodstawowych i osób dorosłych. Ich celem jest systematyczne upowszechnianie wiedzy o muzyce i historii sztuki oraz pokazanie korelacji między tymi dwiema pokrewnymi dziedzinami artystycznymi, zarówno pod kątem muzyki klasycznej poprzednich epok, jak i czasów współczesnych.

Atutem cyklu jest starannie opracowany program oraz aktywny udział wykonawców i prelegentów o ustalonej renomie. Koncerty dają możliwość prezentacji i promocji młodych talentów. Młodzież ma szansę poznać zarówno słynnych polskich dyrygentów i solistów, jak i swoich utalentowanych rówieśników.

KAROL WIEWIÓRKA – prowadzenie koncertów

BADACZE MUZYKI

Cykl audycji wyjazdowych na terenie województwa lubelskiego dla dzieci i młodzieży. Spotkania odbywają się na terenie przedszkola, szkoły lub instytucji kultury i są dostosowane do wieku słuchaczy.

Biorą w nich udział muzycy członkowie orkiestry symfonicznej oraz osoba prowadząca. Audycje przeplatane są zagadkami, konkursami lub wspólną zabawą. Wszystko to w ciągu 45 minut, raz w miesiącu, przez cały rok szkolny.