FILHARMONIA

FIL
HAR
MO
NIA

im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie

slider

Wybierz audycję dla siebie

Niedzielne Poranki Muzyczne


Filharmonia dla malucha

LUCYNA BIELSKA – scenariusz i prowadzenie

To muzyczne spotkania przeznaczone najmłodszym Melomanom do 6 lat, które mają na celu nie tylko rozwijanie wrażliwości muzycznej dzieci, ale również upowszechnianie wiedzy o środowisku leśnym.

Podczas wspólnej zabawy z wierszykami i piosenkami dzieci poznają brzmienia instrumentów wchodzących w skład orkiestry symfonicznej. Każde spotkanie w ramach audycji poświęcone będzie muzyce oraz budowaniu świadomości, wspólnej odpowiedzialności za stan przyrody.

Audycje odbywają się raz w miesiącu w niedzielę o godz. 10.00 i 11.30.


MAGIA DŹWIĘKU

LUCYNA BIELSKA – scenariusz i prowadzenie

Audycje edukacyjne dla uczniów szkół podstawowych. Prezentują „żywą muzykę” przy jednoczesnym wprowadzaniu małego odbiorcy w świat Filharmonii oraz tworzeniu przyjaznych więzi, pozytywnych skojarzeń i emocji. Spotkania mają charakter interaktywnej pogadanki o muzyce.

Ciekawa i przystępna forma prezentacji, dostosowana do wieku odbiorcy połączona zostaje z zabawą i dowcipem, zachęcając do aktywnego udziału, budując jednocześnie bardzo szeroką i aktywną przestrzeń do zapamiętywania.


Uważne Śpiewograjki

JUSTYNA WIĄCKIEWICZ scenariusz, prowadzenie warsztatów
ANNA KABULSKA
– opracowanie muzyczne, akompaniament

Autorskie zajęcia warsztatowe dla dzieci w wieku 4-9 lat będące wyjątkowym połączeniem muzykowania i uważności.

W dobie postpandemicznej, naznaczonej doświadczeniem przytłaczającego stresu i osłabieniem zdolności do samo- i koregulacji wśród dzieci i młodzieży synteza tych dwóch nurtów – muzyki i mindfulness – może być najlepszą drogą do holistycznego rozwoju i kształtowania najpotrzebniejszych kompetencji wśród najmłodszych.


AKADEMIA MUZYKI I PLASTYKI

Audycje adresowane przede wszystkim do uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych oraz klas szkół ponadpodstawowych. Ich celem jest systematyczne upowszechnianie wiedzy o muzyce i historii sztuki oraz pokazanie korelacji między tymi dwiema pokrewnymi dziedzinami artystycznymi, zarówno pod kątem muzyki klasycznej jak i czasów współczesnych.

Atutem cyklu z jednej strony jest starannie opracowany program oraz aktywny udział wykonawców i prelegentów o ustalonej renomie. Z drugiej strony jest to możliwość potraktowania go jako okazji do prezentacji i promocji młodych talentów. Młodzież ma szansę poznać zarówno słynnych polskich dyrygentów i solistów, jak i utalentowanych rówieśników.


Audycja na życzenie

Audycje, podczas których realizujemy program „na życzenie”, przy zorganizowanej grupie od 250 osób.

EDUKACJA

Filharmonia im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie

Uchwała dot. ogłoszenia konkursu na kandydata na dyrektora Filharmonii im. H. Wieniawskiego w Lublinie

Na podstawie art. 41 ust. 2 pkt 6 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie województwa (Dz. U. z 2022 r. poz. 547, z późn. zm.), art. 16 ust. 1, 2, 3e i 6 ustawy z dnia 25 października 1991 r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej (Dz. U. z 2020 r. poz. 194) w związku...

Zmiany w godzinach pracy

W związku z okresem urlopowym wprowadzone zostały zmiany w godzinach otwarcia: Sekretariat: od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 15.00Kasa: do 12 sierpnia czynna tylko w czwartki i piątki w godzinach 13:00-17:00 Przepraszamy za wszelkie utrudnienia. Informujemy jednocześnie,...

SPRZEDAŻ PRZEDMIOTÓW SZTUKI UŻYTKOWEJ!

Szanowni Państwo. Przypominamy, że w dalszym ciągu Filharmonia Lubelska udostępnia sprzedaż przedmiotów sztuki użytkowej, których ceny zostały obniżone aż o 50%. W zbiorze znajdują się m.in. interesujące komplety mebli, lustra, obrazy, porcelanowe figurki itp. Szczegółowy wykaz...

„Muzyką malowane” – nowy projekt Filharmonii w ramach grantu „Kultura bez barier”!

Miło Nam poinformować, iż wniosek Filharmonii Lubelskiej „Muzyką malowane” uzyskał grant w projekcie „Kultura bez barier” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Znalazł się on w czołówce ocenionych wniosków. Naszej Instytucji przyznano...

NAGRANIA

„Z dźwiękami wśród zwierząt” – warsztaty muzyczne dla dzieci

„Uważne śpiewograjki” prowadzone przez Justynę Wiąckiewicz oraz Annę Kabulską wykorzystujące instrumentarium Carla Orffa. Warsztaty miały miejsce w specjalnie przygotowanej do tego celu sali Filharmonii Lubelskiej.

Muzyczne Spotkania z PGE Energia Ciepła – „Ciepło w domu i szkole przez cały rok”

Jedna z wielu audycji cyklu promującego muzykę powstała we współpracy Filharmonii Lubelskiej oraz PGE Energia Ciepła. Tym razem przenosimy się na zajęcia prowadzone przez Justynę Wiąckiewicz – pomysłodawczynię i prowadzącą warsztaty „Uważne śpiewograjki” w Filharmonii Lubelskiej.

„Henryk Wieniawski - Człowiek i Dzieło"

60-minutowa biograficzna audycja edukacyjna mająca na celu promowanie patrona Filharmonii Henryka Wieniawskiego oraz roli jaką odegrał w XIX-wiecznej kulturze muzycznej Lubelszczyzny i świata.