-
- Dowiedz się więcej
- 2019, Archiwum, Wrzesień
27.09.2019 VI Międzynarodowy Festiwal Braci Wieniawskich – Koncert Nadzwyczajny
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
Georgijs Osokins – fortepian
Wojciech Rodek – dyrygent
Stefan Münch – słowo o muzyce
Program:
A. Dvořák – Poemat symfoniczny „Wodnik", op. 107
F. Chopin – II Koncert fortepianowy f-moll, op. 21
A. Dvořák – VIII Symfonia G-dur, op. 88Dvořák
Chopin- Dowiedz się więcej
-
- Dowiedz się więcej
- 2019, Archiwum, Październik
21.10.2019 Festiwal im. Władysława Lubomirskiego – Filharmonia Narodowa
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
Dominika Peszko – fortepian
Wojciech Rodek – dyrygent
Program:
J. Wieniawski – Uwertura dramatyczna „Wilhelm Milczek”
K. Szymanowski – IV symfonia koncertująca, op. 60
M. Karłowicz – „Odwieczne Pieśni”, op. 10Wieniawski
Karłowicz
Szymanowski- Dowiedz się więcej
-
- Dowiedz się więcej
- 2019, Archiwum, Październik
23.10.2019 Festiwal im. Władysława Lubomirskiego – Koncert symfoniczny
Orkiestra Filharmonii Lwowskiej
Galicki Chór Kameralny
Khrystyna Maka – sopran
Tetyana Vakhnovska – mezzosopran
Nazar Tacyszyn – tenor
Wiktor Jankowski – baryton
Volodymyr Syvokhip – dyrygent
Program:
Z. Stojowski – „Modlitwa za Polskę”, op.49
S. Liudkiewicz – „Testament”
K. Szymanowski – Stabat Mater, op. 53Stojowski
Liudkiewicz
Szymanowski- Dowiedz się więcej
-
- Dowiedz się więcej
- 2019, Archiwum, Październik
24.10.2019 Festiwal im. Władysława Lubomirskiego – Koncert symfoniczny
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lwowskiej
Bartłomiej Nizioł – skrzypce
Sebastian Perłowski – dyrygent
Program:
H. Pachulski – Suita na orkiestrę, op. 13
M. Karłowicz – Koncert skrzypcowy A-dur, op. 8
M. Karłowicz – Symfonia e-moll „Odrodzenie”, op. 7Pachulski
Karłowicz- Dowiedz się więcej
-
- Dowiedz się więcej
- 2019, Archiwum, Październik
25.10.2019 Festiwal im. Władysława Lubomirskiego – Koncert kameralny
Bartłomiej Nizioł – skrzypce
Michał Francuz – fortepian
Program:
I.J. Paderewski – Sonata a-moll na skrzypce i fortepian, op. 13
Z. Stojowski – Sonata E-dur na skrzypce i fortepian, op. 37
W. Żeleński – Sonata F-dur na skrzypce i fortepian, op. 30Paderewski
Stojowski
Żeleński- Dowiedz się więcej
-
- Dowiedz się więcej
- 2019, Archiwum, Październik
26.10.2019 Festiwal im. Władysława Lubomirskiego
Polish Art Philharmonic
Michael Maciaszczyk – dyrygent
Program:
T. Szeligowski – Epitaphium na śmierć Karola Szymanowskiego
M. Karłowicz – Serenada
P. Czajkowski – SerenadaSzeligowski
Karłowicz
Czajkowski- Dowiedz się więcej
-
- Dowiedz się więcej
- 2019, Archiwum, Listopad
8.11.2019 Koncert symfoniczny
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
Antoni Wit – dyrygent
Program:
J, Leifs – Variazioni pastorale, op. 8
E, Grieg – Peer Gynt, op. 23 (fragmenty):
„Poranek”, „Śmierć Azy”, „Taniec Anitry”, „W Grocie Króla Gór”, „Pieśń Solvejgi”
J. Sibelius – I Symfonia e-moll, op. 39Grieg
Sibelius- Dowiedz się więcej
-
- Dowiedz się więcej
- 2019, Archiwum, Listopad
9.11.2019 Koncert chóralny
Chór Kameralny Filharmonii Lubelskiej
Zespół Muzyki Dawnej Filharmonii Lubelskiej
Soliści
Dawid Jarząb – dyrygent
Program:
G.F. Händel – „Dixit Dominus" g-moll, HWV 232
G. Holst – Psalmy, op. 112
J.G. Rheinberger – Adventsmotetten, op. 176 (wybór)Händel
Holst
Rheinberger- Dowiedz się więcej
-
- Dowiedz się więcej
- 2019, Archiwum, Listopad
15.11.2019 Narodowy Koncert Listopadowy
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
Chór Akademicki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej im. J. Czerwińskiej
Chór Mieszany „Gaudeamus” Uniwersytetu Pedagogicznego im. I. Franki z Drohobycza
Laureaci Lubelskiej Wiosny Młodych
Urszula Bobryk – dyrygent
Program:
P. de Sarasate, M. Bachonko, R. Twardowski, F. ChopinSarasate
Bachonko
Twardowski
Chopin- Dowiedz się więcej
-
- Dowiedz się więcej
- 2019, Archiwum, Listopad
22.11.2019 Koncert muzyki filmowej
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
Karolina Sołomin – sopran
Beata Kraska – sopran
Witold Wrona – tenor
Jan Michalak – bas-baryton
Marcin Mirowski – dyrygent
Paweł Sztompke – prowadzenie koncertu
Program:
Muzyka filmowaMuzyka filmowa
- Dowiedz się więcej
-
- Dowiedz się więcej
- 2019, Archiwum, Grudzień
7.12.2019 Koncert muzyki dawnej
Zespół Muzyki Dawnej Filharmonii Lubelskiej
Dominik Mielko – dyrygent
Program:
P. Locatelli – Concerto grosso, op. 1 nr 8
F. Manfredini – Concerto grosso, op. 3 nr 12 „Pastorale per il Santissimo Natale"
G. Torelli – Concerto a quattro, op. 8 nr 6 „In forma di Pastorale, per il Santo Natale"
A. Corelli – Concerto grosso g-moll, op. 6 nr 8 „Fatto per la notte di Natale"Locatelli
Manfredini
Torcelli
Corelli- Dowiedz się więcej
-
- Dowiedz się więcej
- 2019, Archiwum, Grudzień
20.12.2019 Koncert Bożonarodzeniowy
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
Chór Kameralny Filharmonii Lubelskiej
Chór Chłopięcy „Słowiki Lubelskie” WOK w Lublinie
Irena Sołtan-Wąsik – przygotowanie chóru
Agnieszka Miedzwiecka – harfa
Soliści
Dawid Jarząb – dyrygent
Program:
B. Britten – Ceremony of Carols, op. 28
C. Saint-Saëns – Oratorium na Boże Narodzenie, op. 12
Britten
Saint-Saëns- Dowiedz się więcej
Sklep
Tutaj możesz przeglądać produkty w sklepie.