• Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 10.02.2017 IV Międzynarodowy Festiwal Braci Wieniawskich – Koncert inauguracyjny

      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
        Chór Filharmonii im. H. Wieniawskiego „Lutnia Lubelska”
        Elżbieta Krzemińska – przygotowanie chóru
        Chór Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II
        Grzegorz Pecka – przygotowanie chóru
        Chór Akademicki UMCS im. J. Czerwińskiej
        Urszula Bobryk – przygotowanie chóru
        Dorota Wójcik – sopran
        Urszula Kryger – alt
        Lukas Geniusas – fortepian
        Wojciech Rodek – dyrygent

        Program:
        J. Wieniawski – „Semiramis” na chór i orkiestrę, op. 53 (lubelskie prawykonanie)
        S. Prokofiew – III Koncert fortepianowy C-dur, op. 26
        G. Mahler – II Symfonia c-moll „Zmartwychwstanie”

        Wieniawski
        Prokofiew
        Mahler

      • Czytaj dalej
    • Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 23.06.2017 Koncert symfoniczny

      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
        Krzysztof Jakowicz – skrzypce
        Sławek A. Wróblewski – dyrygent

        Program:
        J. S. Bach – Koncert brandenburski nr 3 G-dur, BWV 1048
        L. van Beethoven – Koncert skrzypcowy D-dur, op. 61
        J. Brahms – I Symfonia c-moll, op. 68

        Bach
        Beethoven
        Brahms

      • Czytaj dalej
    • Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 2.07.2017 Festiwal Spotkania Kultur/Aderyn String Quartet

      • Aderyn String Quartet
        Xenia Porteous – skrzypce I
        Martin Curda – skrzypce II
        Heather Hawken – altówka
        Sion Dafydd Dawson – wiolonczela

        Program:
        W.A. Mozart – Kwartet smyczkowy nr 4 C-dur, KV 157
        Beyonce/Destiny's Child – „Formation”, „Halo”, „Crazy In Love”, „Sandcastles”, „XO”, „Survivor”, „Independent Woman Part I”, „Love On Top”, „Single Ladies” („Put a Ring On It”)

        Mozart
        Beyonce

      • Czytaj dalej
    • Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 16.07.2017 Festiwal Spotkania Kultur/Opowieści z Południa

      • „Opowieści z Południa”
        Quatro Manos
        Jakub Kotynia – gitara
        Michał Lewartowicz – gitara
        Jarek Żarnowski – gitara basowa
        Stanisław Siedlaczek – perkusja

        Program:
        D. Reinhardt – „Minor swing”
        L. Guglielmi – „La Vien rose”
        Rosenberg Trio – „Made in France”
        Rosenberg Trio – „For Sephora”
        R. Galiano – „Laurita”
        Ch. Corea – „La fiesta”
        Ch. Corea – „Armandos Rhumba”
        P. de Lucia – „Rio Ancho”
        Ch. Corea – „Spain”
        D. Shmitt – „Bossa Dorado”
        A. Morricone – „Cinema Paradiso”

        Reinhardt
        Guglielmi
        Galiano
        Corea
        de Lucia
        Morricone
        Shmitt

      • Czytaj dalej
    • Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 8.09.2017 Koncert symfoniczny

      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
        Chór „Lutnia Lubelska”
        Elżbieta Krzemińska – przygotowanie chóru
        Ewa Wołoszkiewicz – sopran
        Aleksandra Łukowska – mezzosopran
        Nazar Lozynskyy – tenor
        Andrzej Gładysz – tenor
        Beata Halska Le Monnier – skrzypce
        Bernard Le Monnier – dyrygent

        Program:
        G. Fauré – Suita orkiestrowa „Peleas i Melisanda”, op. 80
        C. Saint-Saëns – III Koncert skrzypcowy h-moll, op. 61
        B. Le Monnier – II Antyfona na temat Hildegardy z Bingen na głosy solowe, chór i orkiestrę (polskie prawykonanie)

        Fauré
        Saint-Saëns
        Le Monnier

      • Czytaj dalej
    • Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 10.09.2017 Słowiańskie Divertimento

      • Słowiańskie Divertimento
        Izabela Jutrzenka-Trzebiatowska – fortepian

        Program:
        F. Chopin – Polonez cis-moll, op. 26 nr 1
        F. Chopin – Mazurek a-moll, op. 59 nr 1
        F. Chopin – Mazurek As-dur, op. 59 nr 2
        F. Chopin – Mazurek fis-moll, op. 59 nr 3
        F. Chopin – Nokturn cis-moll, op. 27 nr 1
        F. Chopin – Scherzo h-moll, op. 20

        Chopin

      • Czytaj dalej
    • Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 6.10.2017 Koncert kameralny

      • Zespół Muzyki Dawnej
        Dominika Stencel – róg
        Mateusz Cendlak – róg
        Tytus Wojnowicz – obój
        Jan Ziemowit Hutek – obój
        Karolina Zych – flet

        Program:
        T. Albinioni – Sinfonia B-dur na smyczki i basso continuo
        G.Ph. Telemann – Uwertura F-dur na dwa rogi
        T. Albinioni – Koncert C-dur na dwa oboje
        J.J. Quantz – Koncert fletowy G-dur
        G.Ph. Telemann – Suita D-dur na dwa oboje

        Albinioni
        Telemann
        Quantz

      • Czytaj dalej
    • Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 17.10.2017 Koncert kameralny

      • Akord 5
        Beata Dąbrowska – flet
        Aleksandra Kołodziejczyk-Barańska – obój
        Jaremi Zienkowski – klarnet
        Grzegorz Barański – fagot
        Oleg Bezushkevych – waltornia

        Program:
        W. Kilar – Kwintet na instrumenty dęte
        A. Dvořák – Kwintet F-dur
        A. Tansman – Cztery tańce polskie

        Kilar
        Dvořák
        Tansman

      • Czytaj dalej
    • Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 20.10.2017 Koncert symfoniczny/Genocyd

      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
        Chór „Lutnia Lubelska”
        Akademicki Chór Politechniki Lubelskiej
        Elżbieta Krzemińska – przygotowanie chórów
        Dominika Falger – skrzypce
        Jan Miłosz Zarzycki – dyrygent

        Program:
        J. Hachem – „The Battle of Siddim”
        K. Szymanowski – I Koncert skrzypcowy, op. 35
        S. Barber – Adagio na smyczki
        W. Kilar – „Exodus” na chór mieszany i orkiestrę

        Hachem
        Szymanowski
        Barber
        Kilar

      • Czytaj dalej
    • Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 27.10.2017 Koncert symfoniczny

      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
        Mauricio Diaz Alvarez – gitara
        Serhiy Hryhorenko – fortepian
        Przemysław Fiugajski – dyrygent

        Program:
        G. Bizet – I Suita z opery „Carmen”
        J. Torrent – Concierto da Vinci, op. 84
        M. Rimski-Korsakow – Kaprys hiszpański, op. 34

        Bizet
        Rimski-Korsakow
        Torrent

      • Czytaj dalej
    • Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 24.11.2017 Koncert symfoniczny

      • Marii Skłodowskiej-Curie w 150. rocznicę urodzin
        Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
        Gabriela Klauza – organy
        Michał Klauza – dyrygent

        Program:
        A. Panufnik – Heroic Overture
        A. Guilmant – Symfonia organowa d-moll nr 1, op. 42
        C. Debussy – „La Mer”, „De l'aube a midi sur la Mer”, „Jeux de Vagues”, „Dialogue du Vent et de la Mer”

        Panufnik
        Guilmant
        Debussy

      • Czytaj dalej
    • Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 3.12.2017 Koncert muzyki filmowej

      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
        Chór „Lutnia Lubelska”
        Akademicki Chór Politechniki Lubelskiej
        Elżbieta Krzemińska – przygotowanie chóru
        Maciej Sztor – dyrygent

        Program:
        Muzyka z filmów m. in.: „Robin Hood”, „Maska Zorro”, „Ostatni samuraj”, „Ostatni Mohikanin”, „Piraci z Karaibów”, „Piraci z Karaibów”, „Star Wars”

        muzyka filmowa

      • Czytaj dalej
    • Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 8.12.2017 Koncert symfoniczny

      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
        Chór Żeński Chóru „Lutnia Lubelska”
        Elżbieta Krzemińska – przygotowanie chóru
        „Słowiki Lubelskie” Chór Chłopięcy Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie
        Irena Sołtan-Wąsik – przygotowanie chóru
        Anna Lubańska – alt
        Piotr Wajrak – dyrygent

        Program:
        G. Mahler – III Symfonia d-moll

        Mahler

      • Czytaj dalej
    • Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 17.12.2017 Muzyka Baroku Misyjnego

      • Zespół Muzyki Dawnej
        Chór „Lutnia Lubelska”
        Ewa Biegas – sopran
        Urszula Kryger – mezzosopran
        Przemysław Baiński – tenor
        Robert Bachara – skrzypce
        Karolina Zych – flet
        Elżbieta Krzemińska – dyrygent

        Program:
        Jan Josef Ignac Brentner – Cantemus Domino
        Anonim – Beata Mater et intacta Virgo
        Anonim – Cantabile
        Domenico Zipoli – Zuipaqiu Santa Maria
        Ignazio Balbi – Sonata IX
        Domenico Zipoli – Ave Maris stella
        Anonim – Salve Regina
        Anonim – Concierto Pizzicato
        Blas Tardio de Guzman – Tota pulchra
        Diego de Casseda – Silencio, no chiste el aire

        Zipoli
        Balbi
        Casseda
        Brentner
        Anonim

      • Czytaj dalej
    • Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 31.12.2017 Koncert Sylwestrowy

      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
        Piotr Wajrak – dyrygent
        Iwona Hossa – sopran
        Tadeusz Szlenkier – tenor
        Paweł Sztompke – prowadzenie

        Program:
        Arie i duety, walce, polki i czardasze, piosenki włoskie oraz rytmy latynoamerykańskie

        Arie i duety, walce, polki i czardasze, piosenki włoskie oraz rytmy latynoamerykańskie

      • Czytaj dalej