• Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 1.01.2018 Koncert Noworoczny

      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
        Iwona Hossa – sopran
        Tadeusz Szlenkier – tenor
        Piotr Wajrak – dyrygent
        Paweł Sztompke – prowadzenie

        Program:
        Arie, duety, walce, polki, czardasze, piosenki włoskie oraz rytmy latynoamerykańskie

        Arie, duety, walce, polki, czardasze, piosenki włoskie oraz rytmy latynoamerykańskie

      • Czytaj dalej
    • Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 26.01.2018 Koncert symfoniczny

      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
        Szymon Nehring – fortepian
        Massimiliano Caldi – dyrygent

        Program:
        G. Rossini – Uwertura do opery „Włoszka w Algierze”
        F. Mendelssohn-Bartholdy – V Symfonia „Reformacyjna” d-moll, op. 107
        S. Rachmaninow – III Koncert fortepianowy d-moll, op. 30

        Rossini
        Mendelssohn-Bartholdy
        Rachmaninow

      • Czytaj dalej
    • Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 2.02.2018 Recital fortepianowy

      • Tomasz Ritter – fortepian

        Program:
        J.S. Bach – Toccata D-dur, BWV 912
        P. Szymański – Dwie etiudy na fortepian
        A. Pärt – „Für Alina”
        S. Prokofiev – Toccata d-moll, op. 11
        F. Chopin – 2 Polonezy, op. 26
        F. Chopin – 4 Mazurki, op. 33
        F. Chopin – III Sonata h-moll, op. 58

        Bach
        Szymański
        Prokofiew
        Pärt
        Chopin

      • Czytaj dalej
    • Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 20.04.2018 Koncert symfoniczny

      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
        Anna Wandtke – skrzypce
        Przemysław Witek – fortepian
        Przemysław Fiugajski – dyrygent

        Program:
        T. Sikorski – „Holzwege” na orkiestrę symfoniczną
        M. Hertel – Koncert fortepianowy „Rzecz o Jasnowidzącym z Lublina” (światowe prawykonanie)
        H. Wieniawski – Fantazja na tematy z opery „Faust”, op. 20
        Ch. Gounod – Muzyka baletowa z opery „Faust”

        Sikorski
        Wieniawski
        Hertel
        Gonoud

      • Czytaj dalej
    • Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 6.05.2018 Koncert oratoryjny – Via Crucis et Patriae

      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
        Chór „Lutnia Lubelska” Filharmonii Lubelskiej
        Chór Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie
        Ewa Biegas – alt
        Dawid Kwieciński – tenor
        Krzysztof Szumański – bas-baryton
        Piotr Sułkowski – dyrygent

        Program:
        F. Nowowiejski – oratorium „Znalezienie Świętego Krzyża”, op. 15
        S.S. Czarnecki – Te Deum polskie na chór, głosy solowe i orkiestrę (prawykonanie)
        A. Nikodemowicz – Epitafium Tragedii Smoleńskiej 2010

        Nowowiejski
        Czarnecki
        Nikodemowicz

      • Czytaj dalej
    • Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 11.05.2018 XXII Forum Lutosławskiego/ Inauguracja

      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
        Karolina Mikołajczyk – skrzypce
        Iwo Jedynecki – akordeon
        Agata Kruszewska – perkusja
        Krzysztof Książek – fortepian
        Piotr Wajrak – dyrygent

        Program:
        M. Błażewicz – Koncert podwójny na skrzypce, akordeon i orkiestrę
        Z. Bargielski – Koncert na fortepian, perkusję i orkiestrę
        L. Berio – Contrapunctus XIX

        Błażewicz
        Bargielski
        Berio

      • Czytaj dalej
    • Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 8.06.2018 Uroczyste zakończenie sezonu 2017/2018

      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
        Chór Filharmonii Lubelskiej „Lutnia Lubelska”
        Elżbieta Krzemińska – przygotowanie chóru
        Jolanta Wagner – sopran
        Adam Woźniak – baryton
        Piotr Wajrak – dyrygent

        Program:
        R. Wagner – Uwertura do opery „Boginki”
        G. Verdi – „Ecco l'orrido campo” z opery „Bal maskowy”
        C.M. von Weber – Aria „Schweig” z opery „Wolny strzelec”
        R. Wagner – Marsz weselny z opery „Lohengrin”
        R. Wagner – duet „Wie aus der Ferne” z opery „Holender Tułacz”
        H. Opieński – poemat symfoniczny „Zygmunt August i Barbara”
        G. Bacewicz – kantata „Akropolis”

        Wagner
        Verdi
        Weber
        Opieński
        Bacewicz

      • Czytaj dalej
    • Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 31.08.2018 Europa – mała ojczyzna braci Wieniawskich

      • Katarzyna Ćwiek – mezzosopran
        Kamil Turczyn – fortepian
        Karol Rzepecki – słowo o muzyce

        Program
        J. Wieniawski – „Modlitwa do Najświętszej Marii Panny Ostrobramskiej”, op. 16
        T. Joteyko – Aria Królowej Bony z opery „Król August”
        F. Chopin – „Życzenie”
        W. Pachulski – „Albumblatt”
        K. Wernik – „Pensée fugitive”
        J. Wieniawski – „Pensée fugitive”, op. 8
        K. Szymanowski – „Łabędź”, op. 7
        K. Szymanowski – „Jestem i płaczę”, op. 5 nr 2
        J. Wieniawski – 4 Pieśni, op. 38

        Wieniawski
        Joteyko
        Chopin
        Pachulski
        Wernik
        Szymanowski

      • Czytaj dalej
    • Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 28.09.2018 Międzynarodowy Dzień Muzyki

      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
        Izabela Kopeć – mezzosopran
        Dariusz Drzazga – skrzypce
        Ondrej Olos – dyrygent(Słowacja)

        Program:
        P. Machajdik – „Błogosławieni” (pamięci św. Świerada – pustelnika) na sopran, skrzypce i orkiestrę smyczkową (prawykonanie światowe)
        L. Mociulschi – „Dixtuor” (prawykonanie światowe)
        T. Baird – „Suita liryczna” na sopran i orkiestrę
        J. Cikker – „Selanka”, op. 23
        L. Janáček – „Taras Bulba”

        Machajdik
        Mociulschi
        Baird
        Cikker
        Janáček

      • Czytaj dalej
    • Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 6.10.2018 Andrzej Nikodemowicz — Czas i dźwięk/ Sacrum i Profanum

      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
        Kerstin Feltz – wiolonczela
        Piotr Banasik – fortepian
        Zygmunt Rychert – dyrygent
        Przemysław Fiugajski – dyrygent
        Teresa Księska-Falger – słowo o muzyce

        Program:
        A. Nikodemowicz – Muzyka do „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego
        A. NIkodemowicz – Mała suita na orkiestrę (na materiale muzyki do „Mazepy”)
        A. Nikodemowicz – III Koncert fortepianowy
        F. Liszt, S. Thalberg, J.P. Pixis, H. Herz, C. Czerny, F. Chopin – Wariacje E-dur z „Hexameronu” na temat marsza z opery „Purytanie” V. Belliniego (opracowanie Z. Rychert) – na fortepian i orkiestrę
        R. Schumann – Koncert wiolonczelowy a-moll, op. 129

        Nikodemowicz
        Liszt
        Schumann

      • Czytaj dalej
    • Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 9.11.2018 Koncert Narodowy

      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
        Piotr Paleczny – fortepian
        Piotr Wijatkowski – dyrygent
        Andrzej Gładysz – słowo o muzyce

        Program:
        I.J. Paderewski – Koncert fortepianowy a-moll, op. 17
        M. Karłowicz – Symfonia e-moll „Odrodzenie”, op. 7

        Paderewski
        Karłowicz

      • Czytaj dalej
    • Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 30.11.2018 Zapomniana Muzyka Polska

      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
        Agnieszka Marucha – skrzypce
        Joanna Ławrynowicz – fortepian
        Wojciech Rodek – dyrygent
        Stefan Münch – słowo o muzyce

        Program:
        R. Koczalski – Koncert skrzypcowy A-dur, op. 84
        R. Koczalski – III Koncert fortepianowy C-dur, op. 124
        Z. Noskowski – II Symfonia c-moll „Elegijna”

        Koczalski
        Noskowski

      • Czytaj dalej
    • Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 14.12.2018 Koncert symfoniczny

      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
        Gracjan Szymczak – fortepian
        Marek Pijarowski – dyrygent

        Program:
        M. Glinka – Uwertura do opery „Rusłan i Ludmiła”
        S. Rachmaninow – Rapsodia na temat Paganiniego na fortepian i orkiestrę, op. 43
        P. Czajkowski – VI Symfonia h-moll „Patetyczna”, op. 74

        Glinka
        Rachmaninow
        Czajkowski

      • Czytaj dalej
    • Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 21.12.2018 Koncert świąteczny

      • Zespół Muzyki Dawnej Filharmonii Lubelskiej
        Tomasz Ritter – fortepian (fortepian historyczny Broadwood 1847)
        Dominik Mielko – dyrygent

        Program:
        A. Dvořák – Serenada E-dur na smyczki, op. 22, B. 52
        F. Chopin – II Koncert fortepianowy f-moll (w opracowaniu z roku 1836 na zespół kameralny)

        Dvořák
        Chopin

      • Czytaj dalej
    • Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 31.12.2018 Koncert Sylwestrowy

      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
        Hanna Okońska-Ratajczak – sopran
        Łukasz Ratajczak – tenor
        Natalia Trafankowska – balet
        Marcin Rolczyński – balet
        Wojciech Rodek – dyrygent
        Paweł Gabara – prowadzenie koncertu

        Program:
        F. von Suppe, L. Bernstein, A. Piazzolla, J. Strauss, J. Kander, A.L. Webber

        von Suppe
        Bernstein
        Piazzolla
        Strauss
        Kander
        Webber

      • Czytaj dalej