• Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 8.06.2018 Uroczyste zakończenie sezonu 2017/2018

      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
        Chór Filharmonii Lubelskiej „Lutnia Lubelska”
        Elżbieta Krzemińska – przygotowanie chóru
        Jolanta Wagner – sopran
        Adam Woźniak – baryton
        Piotr Wajrak – dyrygent

        Program:
        R. Wagner – Uwertura do opery „Boginki”
        G. Verdi – „Ecco l'orrido campo” z opery „Bal maskowy”
        C.M. von Weber – Aria „Schweig” z opery „Wolny strzelec”
        R. Wagner – Marsz weselny z opery „Lohengrin”
        R. Wagner – duet „Wie aus der Ferne” z opery „Holender Tułacz”
        H. Opieński – poemat symfoniczny „Zygmunt August i Barbara”
        G. Bacewicz – kantata „Akropolis”

        Wagner
        Verdi
        Weber
        Opieński
        Bacewicz

      • Czytaj dalej
    • Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 31.08.2018 Europa – mała ojczyzna braci Wieniawskich

      • Katarzyna Ćwiek – mezzosopran
        Kamil Turczyn – fortepian
        Karol Rzepecki – słowo o muzyce

        Program
        J. Wieniawski – „Modlitwa do Najświętszej Marii Panny Ostrobramskiej”, op. 16
        T. Joteyko – Aria Królowej Bony z opery „Król August”
        F. Chopin – „Życzenie”
        W. Pachulski – „Albumblatt”
        K. Wernik – „Pensée fugitive”
        J. Wieniawski – „Pensée fugitive”, op. 8
        K. Szymanowski – „Łabędź”, op. 7
        K. Szymanowski – „Jestem i płaczę”, op. 5 nr 2
        J. Wieniawski – 4 Pieśni, op. 38

        Wieniawski
        Joteyko
        Chopin
        Pachulski
        Wernik
        Szymanowski

      • Czytaj dalej
    • Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 28.09.2018 Międzynarodowy Dzień Muzyki

      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
        Izabela Kopeć – mezzosopran
        Dariusz Drzazga – skrzypce
        Ondrej Olos – dyrygent(Słowacja)

        Program:
        P. Machajdik – „Błogosławieni” (pamięci św. Świerada – pustelnika) na sopran, skrzypce i orkiestrę smyczkową (prawykonanie światowe)
        L. Mociulschi – „Dixtuor” (prawykonanie światowe)
        T. Baird – „Suita liryczna” na sopran i orkiestrę
        J. Cikker – „Selanka”, op. 23
        L. Janáček – „Taras Bulba”

        Machajdik
        Mociulschi
        Baird
        Cikker
        Janáček

      • Czytaj dalej
    • Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 6.10.2018 Andrzej Nikodemowicz — Czas i dźwięk/ Sacrum i Profanum

      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
        Kerstin Feltz – wiolonczela
        Piotr Banasik – fortepian
        Zygmunt Rychert – dyrygent
        Przemysław Fiugajski – dyrygent
        Teresa Księska-Falger – słowo o muzyce

        Program:
        A. Nikodemowicz – Muzyka do „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego
        A. NIkodemowicz – Mała suita na orkiestrę (na materiale muzyki do „Mazepy”)
        A. Nikodemowicz – III Koncert fortepianowy
        F. Liszt, S. Thalberg, J.P. Pixis, H. Herz, C. Czerny, F. Chopin – Wariacje E-dur z „Hexameronu” na temat marsza z opery „Purytanie” V. Belliniego (opracowanie Z. Rychert) – na fortepian i orkiestrę
        R. Schumann – Koncert wiolonczelowy a-moll, op. 129

        Nikodemowicz
        Liszt
        Schumann

      • Czytaj dalej
    • Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 9.11.2018 Koncert Narodowy

      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
        Piotr Paleczny – fortepian
        Piotr Wijatkowski – dyrygent
        Andrzej Gładysz – słowo o muzyce

        Program:
        I.J. Paderewski – Koncert fortepianowy a-moll, op. 17
        M. Karłowicz – Symfonia e-moll „Odrodzenie”, op. 7

        Paderewski
        Karłowicz

      • Czytaj dalej
    • Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 30.11.2018 Zapomniana Muzyka Polska

      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
        Agnieszka Marucha – skrzypce
        Joanna Ławrynowicz – fortepian
        Wojciech Rodek – dyrygent
        Stefan Münch – słowo o muzyce

        Program:
        R. Koczalski – Koncert skrzypcowy A-dur, op. 84
        R. Koczalski – III Koncert fortepianowy C-dur, op. 124
        Z. Noskowski – II Symfonia c-moll „Elegijna”

        Koczalski
        Noskowski

      • Czytaj dalej
    • Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 14.12.2018 Koncert symfoniczny

      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
        Gracjan Szymczak – fortepian
        Marek Pijarowski – dyrygent

        Program:
        M. Glinka – Uwertura do opery „Rusłan i Ludmiła”
        S. Rachmaninow – Rapsodia na temat Paganiniego na fortepian i orkiestrę, op. 43
        P. Czajkowski – VI Symfonia h-moll „Patetyczna”, op. 74

        Glinka
        Rachmaninow
        Czajkowski

      • Czytaj dalej
    • Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 21.12.2018 Koncert świąteczny

      • Zespół Muzyki Dawnej Filharmonii Lubelskiej
        Tomasz Ritter – fortepian (fortepian historyczny Broadwood 1847)
        Dominik Mielko – dyrygent

        Program:
        A. Dvořák – Serenada E-dur na smyczki, op. 22, B. 52
        F. Chopin – II Koncert fortepianowy f-moll (w opracowaniu z roku 1836 na zespół kameralny)

        Dvořák
        Chopin

      • Czytaj dalej