• Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 1.01.2019 Koncert noworoczny

      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
        Hanna Okońska-Ratajczak – sopran
        Łukasz Ratajczak – tenor
        Natalia Trafankowska – balet
        Marcin Rolczyński – balet
        Wojciech Rodek – dyrygent
        Paweł Gabara – prowadzenie koncertu

        Program: F. von Suppe, L. Bernstein, A. Piazzolla, J. Strauss, J. Kandera, A.L. Webber

        von Suppe
        Bernstein
        Piazzolla
        Strauss
        Kandera
        Webber

      • Czytaj dalej
    • Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 19.01.2019 Koncert symfoniczny

      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
        Paweł Gusnar – saksofon
        Tomasz Bugaj – dyrygent

        Program:
        Ludwig van Beethoven – VII Symfonia A-dur op. 92
        George Enescu – Rapsodia rumuńska A-dur nr 1 op. 11
        John Williams – „Escapade" na saksofon altowy i orkiestrę

        Beethoven
        Enescu
        Williams

      • Czytaj dalej
    • Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 1.02.2019 Koncert symfoniczny

      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
        Krzysztof Jakowicz – skrzypce
        Wojciech Rodek – dyrygent
        Program:
        Felix Mendelssohn-Bartholdy – Koncert skrzypcowy e-moll op. 64
        Anton Bruckner – IV Symfonia Es-dur WAB 104 (wersja z 1878/1880 roku)

        Mendelssohn-Bartholdy
        Bruckner

      • Czytaj dalej
    • Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 15.02.2019 Koncert symfoniczny

      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
        Oskar Strukiel-Piotrowski – gitara
        Tomasz Radziszewski – gitara
        Karol Woźniak – gitara
        Waldemar Gromolak – gitara
        Zbigniew Graca – dyrygent

        Program:
        Manuel de Falla – Suita z baletu Czarodziejska miłość
        Joaquín Rodrigo – Concierto Andaluz
        Joaquín Rodrigo – Concierto de Aranjuez
        Maurice Ravel – Pawana na śmierć infantki
        Wolfgang Amadeusz Mozart – Adagio i fuga c-moll KV 546

        Falla
        Rodrigo
        Ravel
        Mozart

      • Czytaj dalej
    • Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 8.03.2019 Koncert symfoniczny

      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
        Kamila Wąsik-Janiak – skrzypce
        Rafał Janiak – dyrygent

        Program:
        Gioacchino Rossini – Uwertura do opery Elżbieta, królowa Anglii
        Édouard Lalo – Symfonia hiszpańska d-moll op. 21
        Carl Maria von Weber – „Zaproszenie do tańca" (Aufforderung zum Tanz)
        Amilcare Ponchelli – „Taniec godzin" z opery Gioconda
        Nikolaj Rimski-Korsakow – Kaprys hiszpański op. 34

        Rossini
        Lalo
        Weber
        Ponchielli
        Rimski-Korsakow

      • Czytaj dalej
    • Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 29.03.2019 Koncert symfoniczny

      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
        Elżbieta Karaś-Krasztel – fortepian
        Charles Olivieri-Munroe – dyrygent

        Program:
        Carl Maria von Weber – Uwertura do opery „Euryanthe"
        Edward Grieg – Koncert fortepianowy a-moll op. 16
        Richard Strauss – Poemat symfoniczny „Aus Italien" op. 16

        Weber
        Grieg
        Strauss

      • Czytaj dalej
    • Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 12.04.2019 Koncert pasyjny

      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
        Chór Kameralny Filharmonii Lubelskiej
        Jerzy Butryn – Jezus
        Rafał Grozdew – Ewangelista
        Volodymyr Andrushchak – bas
        Jan Jakub Monowid – kontratenor
        Hanna Okońska – sopran
        Dawid Jarząb – dyrygent

        Program:
        Jan Sebastian Bach – Pasja wg św. Jana BWV 245

        J.S. Bach – Pasja wg św. Jana BWV 245

      • Czytaj dalej