• Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 1.01.2019 Koncert noworoczny

      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
        Hanna Okońska-Ratajczak – sopran
        Łukasz Ratajczak – tenor
        Natalia Trafankowska – balet
        Marcin Rolczyński – balet
        Wojciech Rodek – dyrygent
        Paweł Gabara – prowadzenie koncertu

        Program: F. von Suppe, L. Bernstein, A. Piazzolla, J. Strauss, J. Kandera, A.L. Webber

        von Suppe
        Bernstein
        Piazzolla
        Strauss
        Kandera
        Webber

      • Czytaj dalej
    • Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 19.01.2019 Koncert symfoniczny

      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
        Paweł Gusnar – saksofon
        Tomasz Bugaj – dyrygent

        Program:
        L. van Beethoven – VII Symfonia A-dur, op. 92
        G. Enescu – I Rapsodia rumuńska A-dur, op. 11
        J. Williams – „Escapade” na saksofon altowy i orkiestrę

        Beethoven
        Enescu
        Williams

      • Czytaj dalej
    • Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 1.02.2019 Koncert symfoniczny

      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
        Krzysztof Jakowicz – skrzypce
        Wojciech Rodek – dyrygent

        Program:
        F. Mendelssohn-Bartholdy – Koncert skrzypcowy e-moll, op. 64
        A. Bruckner – IV Symfonia Es-dur, WAB 104 (wersja z 1878/1880 roku)

        Mendelssohn-Bartholdy
        Bruckner

      • Czytaj dalej
    • Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 10.02.2019 Koncert chóralny

      • Chór Kameralny Filharmonii Lubelskiej
        Dawid Jarząb – dyrygent

        Program: J. Rutter, G. Turner, C. Velázquez, A. Ledesma, B. Chilcott
        J. Fisher, S. Wiechowicz, K.M. Prosnak, J. Maklakiewicz, F. Bridge

        Rutter
        Turner
        Velázquez
        Ledesma
        Chilcott
        Fisher
        Wiechowicz
        Prosnak
        Maklakiewicz
        Bridge

      • Czytaj dalej
    • Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 15.02.2019 Koncert symfoniczny

      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
        Oskar Strukiel-Piotrowski – gitara
        Tomasz Radziszewski – gitara
        Karol Woźniak – gitara
        Waldemar Gromolak – gitara
        Zbigniew Graca – dyrygent

        Program:
        M. de Falla – Suita z baletu „Czarodziejska miłość”
        J. Rodrigo – Concierto Andaluz
        J. Rodrigo – Concierto de Aranjuez
        M. Ravel – Pawana na śmierć infantki
        W.A. Mozart – Adagio i fuga c-moll, KV 546

        Falla
        Rodrigo
        Ravel
        Mozart

      • Czytaj dalej
    • Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 8.03.2019 Koncert symfoniczny

      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
        Kamila Wąsik-Janiak – skrzypce
        Rafał Janiak – dyrygent

        Program:
        G. Rossini – Uwertura do opery „Elżbieta, królowa Anglii”
        É. Lalo – Symfonia hiszpańska d-moll, op. 21
        C.M. von Weber – „Zaproszenie do tańca"
        A. Ponchelli – „Taniec godzin" z opery „Gioconda”
        N. Rimski-Korsakow – Kaprys hiszpański, op. 34

        Rossini
        Lalo
        Weber
        Ponchielli
        Rimski-Korsakow

      • Czytaj dalej
    • Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 29.03.2019 Koncert symfoniczny

      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
        Elżbieta Karaś-Krasztel – fortepian
        Charles Olivieri-Munroe – dyrygent

        Program:
        C.M. von Weber – Uwertura do opery „Euryanthe”
        E. Grieg – Koncert fortepianowy a-moll, op. 16
        R. Strauss – Poemat symfoniczny „Aus Italien”, op. 16

        Weber
        Grieg
        Strauss

      • Czytaj dalej
    • Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 12.04.2019 Koncert pasyjny

      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
        Chór Kameralny Filharmonii Lubelskiej
        Jerzy Butryn – Jezus
        Rafał Grozdew – Ewangelista
        Volodymyr Andrushchak – bas
        Jan Jakub Monowid – kontratenor
        Hanna Okońska – sopran
        Dawid Jarząb – dyrygent

        Program:
        J.S. Bach – Pasja wg św. Jana, BWV 245

        Bach

      • Czytaj dalej
    • Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 1.05.2019 450 lat Unii Lubelskiej

      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
        Chóry i soliści
        Konstanty Andrzej Kulka – skrzypce
        Wojciech Rodek – dyrygent

        Program:
        L. van Beethoven – Finał IX Symfonii d-moll, op. 125
        S. Moniuszko – Mazur z opery „Straszny dwór”
        H. Wieniawski – Polonez koncertowy D-dur, op. 4
        H. Wieniawski – „Legenda”, op. 7
        K. Lipiński – Fantazja na temat „Krakowiaków i górali”, op. 33
        J. Pakalnis – Uwertura romantyczna

        Beethoven
        Moniuszko
        Wieniawski
        Lipiński
        Pakalnis

      • Czytaj dalej
    • Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 10.05.2019 Koncert symfoniczny

      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
        Grzegorz Dąbrowski – fagot
        Marek Wroniszewski – dyrygent

        Program:
        C.M. von Weber – Uwertura do opery „Oberon”
        C.M. von Weber – Koncert fagotowy F-dur, op. 75
        A. Dvořák – IX Symfonia e-moll „Z Nowego Świata”

        Weber
        Dvořák

      • Czytaj dalej
    • Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 11.05.2019 Koncert oratoryjny

      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
        Akademicki Chór Uniwersytetu Medycznego w Lublinie
        Monika Mielko – przygotowanie chóru
        Chór Instytutu Muzyki Wydziału Artystycznego UMCS
        Zofia Bernatowicz – przygotowanie chóru
        Dorota Miśkiewicz – śpiew
        Iwona Socha – sopran
        Marek Bałata – śpiew
        Michał Sławecki – kontratenor
        Jerzy Trela, Jan Frycz – mistrzowie słowa
        Wojciech Rodek – dyrygent

        J.K. Pawluśkiewicz – Oratorium „Przez tę ziemię przeszedł Pan”

        Pawluśkiewicz

      • Czytaj dalej
    • Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 17.05.2019 XXIII Forum Witolda Lutosławskiego

      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
        Marek Drewnowski – fortepian
        Jerzy Swoboda – dyrygent
        Jerzy Kisielewski – gość specjalny

        Program:
        A. Panufnik – Sinfonia sacra na orkiestrę
        S. Kisielewski – Koncert fortepianowy
        M. Stachowski – Choreia na orkiestrę
        W. Lutosławski – IV Symfonia na orkiestrę

        Panufnik
        Kisielewski
        Stachowski
        Lutosławski

      • Czytaj dalej
    • Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 25.05.2019 Lubelska Wiosna Młodych

      • Młodzieżowa Orkiestra Kameralna Kawalera de Saint-George
        Michał Balas – wiolonczela
        Filip Kozłowski – dyrygent

        Program:
        Ch. de Saint-George – Uwertura do opery „Anonimowy kochanek”
        J. Haydn – I Koncert wiolonczelowy C-dur, Hob. VIIb:1
        W.A. Mozart – XV Symfonia G-dur, KV 124
        J. Haydn – Symfonia C-dur nr 50, Hob. I:50

        Saint-George
        Haydn
        Mozart

      • Czytaj dalej
    • Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 30.06.2019 450. rocznica Unii Lubelskiej

      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
        Chór Kameralny Filharmonii Lubelskiej
        Chór Filharmonii Lwowskiej „Gloria”
        Chór „Capella Sonorus” z Mińska
        Chór Mieszany Szkoły Katedralnej w Rydze
        Chór Akademii Muzyki i Teatru w Wilnie
        Vytautas Juozapaitis – baryton
        Wojciech Rodek – dyrygent

        Program:
        M. Górecki – „Missa" na baryton solo, chór mieszany i orkiestrę (prawykonanie światowe)

        Górecki

      • Czytaj dalej