• Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 1.05.2019 450 lat Unii Lubelskiej

      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
        Chóry i soliści
        Konstanty Andrzej Kulka – skrzypce
        Wojciech Rodek – dyrygent

        Program:
        L. van Beethoven – Finał IX Symfonii d-moll, op. 125
        S. Moniuszko – Mazur z opery „Straszny dwór”
        H. Wieniawski – Polonez koncertowy D-dur, op. 4
        H. Wieniawski – „Legenda”, op. 7
        K. Lipiński – Fantazja na temat „Krakowiaków i górali”, op. 33
        J. Pakalnis – Uwertura romantyczna

        Beethoven
        Moniuszko
        Wieniawski
        Lipiński
        Pakalnis

      • Czytaj dalej
    • Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 10.05.2019 Koncert symfoniczny

      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
        Grzegorz Dąbrowski – fagot
        Marek Wroniszewski – dyrygent

        Program:
        C.M. von Weber – Uwertura do opery „Oberon”
        C.M. von Weber – Koncert fagotowy F-dur, op. 75
        A. Dvořák – IX Symfonia e-moll „Z Nowego Świata”

        Weber
        Dvořák

      • Czytaj dalej
    • Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 11.05.2019 Koncert oratoryjny

      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
        Akademicki Chór Uniwersytetu Medycznego w Lublinie
        Monika Mielko – przygotowanie chóru
        Chór Instytutu Muzyki Wydziału Artystycznego UMCS
        Zofia Bernatowicz – przygotowanie chóru
        Dorota Miśkiewicz – śpiew
        Iwona Socha – sopran
        Marek Bałata – śpiew
        Michał Sławecki – kontratenor
        Jerzy Trela, Jan Frycz – mistrzowie słowa
        Wojciech Rodek – dyrygent

        J.K. Pawluśkiewicz – Oratorium „Przez tę ziemię przeszedł Pan”

        Pawluśkiewicz

      • Czytaj dalej
    • Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 17.05.2019 XXIII Forum Witolda Lutosławskiego

      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
        Marek Drewnowski – fortepian
        Jerzy Swoboda – dyrygent
        Jerzy Kisielewski – gość specjalny

        Program:
        A. Panufnik – Sinfonia sacra na orkiestrę
        S. Kisielewski – Koncert fortepianowy
        M. Stachowski – Choreia na orkiestrę
        W. Lutosławski – IV Symfonia na orkiestrę

        Panufnik
        Kisielewski
        Stachowski
        Lutosławski

      • Czytaj dalej
    • Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 25.05.2019 Lubelska Wiosna Młodych

      • Młodzieżowa Orkiestra Kameralna Kawalera de Saint-George
        Michał Balas – wiolonczela
        Filip Kozłowski – dyrygent

        Program:
        Ch. de Saint-George – Uwertura do opery „Anonimowy kochanek”
        J. Haydn – I Koncert wiolonczelowy C-dur, Hob. VIIb:1
        W.A. Mozart – XV Symfonia G-dur, KV 124
        J. Haydn – Symfonia C-dur nr 50, Hob. I:50

        Saint-George
        Haydn
        Mozart

      • Czytaj dalej