• Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 1.01.2020 Koncert Noworoczny

      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
        Grzegorz Bożewicz – bandoneon
        Piotr Malicki – gitara
        Hadrian Filip Tabęcki – fortepian, aranżacje
        Andres Martorell (Urugwaj) – śpiew
        Urszula Wojtkowiak – tango
        Piotr Woźniak – tango
        Krzysztof Jakowicz – skrzypce, prowadzenie
        Jakub Chrenowicz – dyrygent

        Program:
        O. Pugliese, G.M. Rodriguez, A. Piazzolla, J. Tinelli, W. Lidauer, R. Edwin, Z. Karasiński, Z. Maciejowski, C. Gardel, J. Gade, C. Velázquez, J.C. Cobian, A. Villoldo, J. Petersburski, F. Frachowicz

        Pugliese
        Rodriguez
        Piazzolla
        Tinelli
        Lidauer
        Edwin
        Karasiński
        Maciejowski
        Gardel
        Gade
        Velázque
        Cobian
        Villoldo
        Petersburski
        Frachowicz

      • Czytaj dalej
    • Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 12.01.2020 Koncert Chóralny „Źródło”

      • Chór Kameralny Filharmonii Lubelskiej
        Dawid Jarząb – dyrygent

        Program:
        A. Pärt – „Bogoroditse dievujo”
        M. Praetorius – „Es ist ein Ros entsprungen”
        B. Chilcott – „Nova, Nova!”
        Ph. Ledger – „Adam lay ybounden”
        F. Poulenc – Salve Regina
        E. Grieg – Ave Maris Stella
        F. Mendelssohn-Bartholdy – „Denn er hat seinen Engeln befohlen”
        F. Poulenc – Quatre motets pour le temps de Noël

        Pärt
        Praetorius
        Chilcott
        Ledger
        Poulenc
        Grieg
        Mendelssohn-Bartholdy

      • Czytaj dalej
    • Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 18.01.2020 Zespół Muzyki Dawnej

      • Zespół Muzyki Dawnej Filharmonii Lubelskiej
        Michał Piotrowski – skrzypce
        Joanna Gręziak – skrzypce
        Aleksandra Rybak-Żymła – wiolonczela
        Dominik Mielko – klawesyn

        Program:
        D. Castello – Sonata nr 4 na dwa głosy sopranowe ze zbioru „Sonate Concertate in Stil Moderno”
        B. Marini – Sonata sopra la Monica, op. 8
        A. Vivaldi – Sonata triowa nr 1, op. 1
        G.F. Händel – Sonata triowa g-moll, HWV 391
        A. Vivaldi – Sonata „La Folia”

        Castello
        Marini
        Vivaldi
        Händel

      • Czytaj dalej
    • Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 24.01.2020 Zespół Muzyki Dawnej Filharmonii Lubelskiej: „Soli Deo Gloria”

      • Zespół Muzyki Dawnej Filharmonii Lubelskiej
        Ewa Wołoszkiewicz – sopran
        Sulamita Ślubowska – skrzypce
        Gabriela Żmigrodzka – skrzypce
        Aleksandra Rybak-Żymła – wiolonczela
        Piotr Młynarczyk – viola da gamba
        Dominik Mielko – klawesyn

        Program:
        J.S. Bach – Aria sopranowa „Stein, der über alle Schätze” z kantaty BWV 152
        F. Rebel – Sonate sixieme h-moll
        A. Vivaldi – Sonata triowa Es-dur nr 7, RV 65
        J.S. Bach – Aria sopranowa „Mein gläubiges Herze” z kantaty BWV 68
        A. Vivaldi – Sonata triowa d-moll nr 8, RV 64
        G.Ph. Telemann – Sonata triowa, TWV 42:B1
        J.S. Bach – Aria sopranowa „Alles mit Gott”, BWV 1127

        Bach
        Vivaldi
        Rebel
        Telemann

      • Czytaj dalej
    • Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 7.02.2020 „Gramy Bacha!”

      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
        Uczniowie i Pedagodzy Szkół Muzycznych
        OSM im. K. Lipińskiego, SM im. T. Szeligowskiego i SM im. W. Lutosławskiego w Lublinie
        Aneta Walczewska – prowadzenie koncertu
        Grzegorz Pazik – prowadzenie koncertu
        Mieczysław Gawroński – dyrygent

        Program:
        Jan Sebastian Bach
        Koncert fortepianowy A-dur, BWV 1055
        Koncert skrzypcowy a-moll, BWV 1041
        Suita orkiestrowa h-moll, BWV 1067
        Koncert na dwoje skrzypiec d-moll, BWV 1043
        IV Koncert brandenburski G-dur, BWV 1049
        Koncert na 4 fortepiany a-moll, BWV 1065

        Bach

      • Czytaj dalej
    • Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 21.02.2020 Muzyka baletowa „La strada”

      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
        Szymon Krzeszowiec – skrzypce
        Adam Krzeszowiec – wiolonczela
        Constantin Adrian Grigore – dyrygent

        Program:
        G. Enescu – I Rapsodia rumuńska A-dur, op. 11
        J. Brahms – Koncert podwójny na skrzypce i wiolonczelę a-moll, op. 102
        N. Rota – Muzyka baletowa „La strada”

        Enescu
        Brahms
        Rota

      • Czytaj dalej
    • Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 22.02.2020 Koncert Chóralny „Blask fantastyczny”

      • Chór Kameralny Filharmonii Lubelskiej
        Dawid Jarząb – dyrygent

        Program:
        Claude Debussy – „Dieu, qu'il la fait bon regarder”
        Maurice Ravel – Trois chansons
        Camille Saint-Saëns – „Des pas dans l’allée”, op. 141
        Camille Saint-Saëns – „Les fleurs at les arbres”, op. 68
        Camille Saint-Saëns – „Calme des nuits”, op. 68
        Gabriel Fauré – „Les Djinns”, op. 12
        Gabriel Fauré – Madrigal, op. 35
        Josef Gabriel Rheinberger – Drei Geistliche Gesänge, op. 69

        Debussy
        Saint-Saëns
        Fauré
        Rheinberger

      • Czytaj dalej
    • Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 1.03.2020 W.A. Mozart „Uprowadzenie z seraju”

      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
        Chór Kameralny Filharmonii Lubelskiej
        Joanna Moskowicz (Konstanze) – sopran
        Hanna Okońska (Blonde) – sopran
        Tomasz Krzysica (Belmonte) – tenor
        Rafał Grozdew (Pedrillo) – tenor
        Dariusz Górski (Osmin) – bas
        Wojciech Rodek – dyrygent
        Paweł Gabara – aranżacja teatralna i narracja

        Program:
        Wolfgang Amadeusz Mozart – „Uprowadzenie z seraju” („Die Entführung aus dem Serail”) KV 384

        Mozart

      • Czytaj dalej