• Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 4.09.2020 Koncert symfoniczny

      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
        Aleksandra Turalska – sopran
        Andrzej Kosendiak – dyrygent
        Karol Furtak – prowadzenie koncertu

        Program:
        F.X. Richter – Symfonia D-dur
        W.A. Mozart – „Exsultate, jubilate”, KV 165
        M.J. Żebrowski – Magnificat: „Suscepit Israel”
        W.A. Mozart – Symfonia g-moll nr 25, KV 183

        Richter
        Mozart
        Żebrowski

      • Czytaj dalej
    • Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 11.09.2020 Koncert symfoniczny

      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
        Krzysztof Jakowicz – skrzypce
        Marek Pijarowski – dyrygent
        Karol Furtak – prowadzenie koncertu

        Program:
        K. Szymanowski/G. Fitelberg – Etiuda No. 3 b-moll, op. 4
        W.A. Mozart – V Koncert skrzypcowy A-dur, KV 219
        J. Haydn – Symfonia nr 104 D-dur „Londyńska”

        Szymanowski
        Mozart
        Haydn

      • Czytaj dalej
    • Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 19.09.2020 Koncert kameralny

      • Roman Perucki – organy
        Łukasz Długosz – flet

        Program:
        J.S. Bach – Preludium i fuga Es-dur, BWV 552
        C.W. Gluck – „Dance of the blessed”
        L. Vierne – „Preludium i Cortège” z cyklu „Piece de Fantasie”
        G. Fauré – „Morceau de concours”
        F. Mendelssohn-Bartholdy – Sonata nr 2 c-moll, op. 65
        F. Mendelssohn-Bartholdy – „Auf Flügeln des Gesanges”, op. 34 nr 2
        F. Mendelssohn-Bartholdy – „Suleika”, op. 34 nr 1
        F. Mendelssohn-Bartholdy – „Tröstung”, op. 71 nr 1
        L. Vierne – „Carillon de Westminster”
        Ł. Woś – Aria
        W. Kilar – Temat z filmu „Drakula”

        Mendelssohn-Bartholdy
        Vierne
        Woś
        Fauré
        Gluck
        Bach

      • Czytaj dalej
    • Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 20.09.2020 Koncert muzyki dawnej

      • Zespół Wokalny Lubelskiej Akademii Muzyki Dawnej
        Zespół Muzyki Dawnej
        Małgorzata Grzegorzewicz-Rodek – sopran
        Piotr Olech – alt
        Zbigniew Malak – tenor
        Paweł Michalczuk – bas
        Dominik Mielko – dyrygent

        Program:
        J.S. Bach – Kantata „Schwingt freudig euch empor”, BWV 36
        J.S. Bach – Kantata „Ein feste Burg ist unser Gott”, BWV 80
        M. Luther – „Non moriar sed vivam”
        J. Pachelbel – „Christ lag in Todesbanden”

        Bach
        Luther
        Pachelbel

      • Czytaj dalej
    • Placeholder Image
      Czytaj dalej
      • , ,
      • 25.09.2020 Koncert symfoniczny

      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
        Thomas Emanuel Cornelius – organy
        Jerzy Swoboda – dyrygent
        Karol Furtak – prowadzenie koncertu

        Program:
        T. Albinoni – Adagio
        J.S. Bach – Sinfonia aus der Kantate „Gott soll allein mein Herze haben”, BWV 169
        T.E. Cornelius – „Konzert für Orgel, Streichorchester und Pauken” (2016) oraz „Improvisation nt. „Czas to Miłość””
        M. Karłowicz – Serenada na orkiestrę smyczkową, op. 2
        W. Kilar – „Orawa”

        Albinoni
        Bach
        Cornelius
        Karłowicz
        Kilar

      • Czytaj dalej