Artysta grający na kontrabasie

Łukasz Madej

Edukację muzyczną rozpoczął w roku 1994 w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Jaśle w klasie fortepianu. W 2003 roku podjął studia na Uniwersytecie Rzeszowskim na kierunku – edukacja muzyczna w zakresie sztuki muzycznej. Równolegle zaczął uczęszczać do klasy kontrabasu prof. Wacława Seminowicza, a następnie prof. Mirosława Jaskota w Zespole Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie.

W latach 2009-2014 studiował na Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie kontrabasu prof. Czesława Ząbka. W 2015 roku rozpoczął pracę w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze jako lider grupy kontrabasów. W tym samym roku rozpoczął kolejne studia na Akademii Muzycznej w Krakowie poszerzając swoje horyzonty o muzykę dawną w klasie violone prof. Rainera Zipperlinga (Niemcy).

Uczestniczył w wielu kursach, festiwalach kontrabasowych m.in. we Wrocławiu, Brnie oraz kursach muzyki dawnej EUBO w Luxemburgu i Akademii Bachowskiej w Świdnicy. Współpracuje z wieloma polskimi orkiestrami symfonicznymi, takimi jak Sinfonietta Cracovia, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej oraz z orkiestrami wykonującymi muzykę dawną: Capella Cracoviensis, Il Giardiono d’Amore, Festiwalowa Orkiestra Muzyki Dawnej w Szczecinie, Cornu Copiae.