Artystka ze skrzypcami

Magdalena Piętka-Chmielewska

Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku 7 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. T. Szeligowskiego w Lublinie. Absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie skrzypiec prof. H. Bałabana.

W okresie studiów współpracowała z Toruńską Orkiestrą Kameralną, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Pomorskiej oraz Capellą Bydgostiensis, z którymi koncertowała również poza granicami kraju m.in. w Holandii i Belgii. Od 2000 roku na stałe związana z Filharmonią im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie.

Jako muzyk-skrzypaczka I głos solista Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Lubelskiej wzięła udział w licznych nagraniach płytowych i telewizyjnych, a także odbyła tournée po Danii, Niemczech, Włoszech i Ukrainie. Od 2011 roku członek Orkiestry Trybunału Koronnego w Lublinie. Realizuje się w niej jako solistka i kameralistka. Tworzyła trio fortepianowe „La Mer”, a także współpracowała z triem fortepianowym „Ad Hoc”. Muzyk wszechstronny.

Brała udział w nagraniu płyty zespołu Budka Suflera pt. „Zawsze czegoś Brak” (2009). Występowała z zespołem Voo Voo realizując projekt „Voo Voo przy lampce” (2012). W 2017 roku wzięła udział w koncercie „Zakochani w Lublinie” z okazji 700-lecia miasta Lublin towarzysząc gwiazdom polskiej estrady m.in.: B. Kozidrak, K. i P. Cugowskim. Nauczyciel dyplomowany w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. T. Szeligowskiego w Lublinie. Odznaczona Medalem Prezydenta Miasta Lublin.