Piotr Tymura

Piotr Tymura

Piotr Marcin Tymura urodził się 11 stycznia 2010 roku w Zamościu. W wieku sześciu lat rozpoczął naukę gry na fortepianie w klasie pani Aleksandry Rudyk w Państwowej Szkole Muzycznej I i II Stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu.

W ciągu trzech lat nauki brał udział w wielu konkursach pianistycznych. W 2018 roku zajął I miejsce w grupie I na II Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im . Carla Czernego w Zamościu , oraz I miejsce w grupie I na VIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Janiny Garści w Stalowej Woli.

W tym samym roku został laureatem i zdobywcą nagrody specjalnej w grupie II za wykonanie mazurka cis-moll op. 6 nr 2 F. Chopina na Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim na Mazowszu w Sochaczewie. W 2019 roku zdobył wyróżnienie w kategorii do lat 12 na XV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Chopin dla najmłodszych w Antoninie, I miejsce w kategorii do lat 12 na V Międzynarodowym Podkarpackim Pianistycznym Konkursie Chopinowskim w Rzeszowie oraz I miejsce i Nagrodę Specjalną za najlepsze wykonanie etiudy Carla Czernego w grupie II na III Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Carla Czernego w Zamościu.

W maju 2019 roku w Filharmonii Lubelskiej zagrał Mały koncert na fortepian i grupę instrumentów (cz. I, II i III) Romualda Twardowskiego. Towarzyszyła mu Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej pod dyrekcją Wojciecha Rodka.