#zostańwdomu @22/ Zapraszamy do wirtualnej Filharmonii

Kto jeszcze tworzy naszą filharmoniczną Rodzinę?

Dawid Jarząb

„Człowiek, który pracuje tylko rękoma jest robotnikiem. Jeśli pracuje rękoma i wyobraźnią jest twórcą. Ten, kto pracuje rękoma, wyobraźnią i sercem jest artystą. Gdybym nie był dyrygentem byłbym: „..kimś równie szalonym".

Kierownik Działu Artystycznego FL, Dyrygent FL, Dyrygent i Kierownik Artystyczny Chóru Kameralnego FL.
Nie wyobraża sobie życia bez muzyki: „Od muzyki piękniejsza może być tylko cisza".

Uwielbia góry – obcowanie z naturą, wyciszenie i kontemplacja, pokonywanie siebie i satysfakcja, spełnienie i wolność...

Praktykujący fascynat kaligrafii!!!: „Fascynuje mnie od zawsze, pomaga kształtować charakter i cierpliwość".

Od Smerfów, komiksów z Asterixem i Obelixem do… „Wyprawy Aleksandra Wielkiego”.

Smakosz dobrej kuchni. Lubi też wygodnie usiąść i rozkoszować się aromatyczną kawą, oczywiście z dobrą książką, ale najczęściej… z partyturą.

Marzyciel, entuzjastycznie nastawiony do życia, zawsze energiczny. Lubi działać i tworzyć – absolutnie wszystko na 100%, inaczej szkoda czasu: „Najważniejszy w każdym działaniu jest początek...Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko trudne do wykonania".

Tym co najważniejsze w jego życiu, co najbardziej ceni, co jest prawdziwą ostoją, źródłem wszelkiej siły i energii zawsze była, jest i będzie rodzina: „Nic jej nie zastąpi. Kształci naszą wolę i rozum, kształtuje w nas uczucia, tworzy nas".

P. Dawida znacie zapewne z koncertów symfonicznych i chóralnych w naszej Filharmonii. Ale wielu miało okazję poznać Go bliżej podczas prowadzonych przez niego CHÓRALNYCH WARSZTATÓW WOKALNYCH „Mam głos!”. Jest też koordynatorem nowego cyklu koncertów edukacyjnych ENCYKLOPEDIA MUZYKI oraz pomysłodawcą utworzenia MŁODZIEŻOWEGO CHÓRU FL.
To niezwykle ciekawe i zupełnie nowe inicjatywy. Ze względu na zaistniałą sytuację społeczną nie miały jeszcze okazji i możliwości się rozwinąć. Ale mamy nadzieję, że już niebawem ruszą pełną parą!!!