#zostańwdomu @34/ Zapraszamy do wirtualnej Filharmonii

LUBELSKA WIOSNA MŁODYCH to przedsięwzięcie zorganizowane po raz pierwszy przez Filharmonię Lubelską w 2019 roku. W ramach Wiosny Młodych odbyły się trzy koncerty, podczas których najlepsi uczniowie szkół muzycznych naszego regionu mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności szerszej publiczności na scenie instytucji zawodowej jaką jest nasza Filharmonia, także u boku zawodowych muzyków, zarówno w repertuarze solowym jak i zespołowym.

Projekt ma na celu upowszechnianie kultury muzycznej w środowisku młodzieży, a także odkrywanie, promowanie oraz integrację młodych talentów muzycznych w województwie lubelskim, jak i poza nim. Młodzież ma możliwość wzięcia aktywnego udziału w życiu kulturalnym miasta i całego regionu.

W tym roku, ze względu na trwającą epidemię, majowa edycja Wiosny nie odbyłą się, ale nie jest to do końca prawdą. Uczestnicy zeszłorocznej edycji zamieścili i przekazali nam swoje wspomnienia. Serdecznie dziękujemy wszystkim młodym muzykom za zaangażowanie i udział w naszym wspólnym przedsięwzięciu oraz za entuzjazm do muzyki, który nieustannie przekazują wszystkim dookoła. Trzymajcie się!

A oto niektóre wspomnienia uczestników Lubelskiej Wiosny Młodych!


Aleksander Żyła 


Laura Roś


Zuza Nierubca


Michalina Kajdzik


Piotr Tymura


Teresa Ritter