Dominik Mielko

Dominik Mielko pochodzi z rodziny o długich tradycjach muzycznych. Urodził się w Lublinie, jest absolwentem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. K. Lipińskiego, studia licencjackie ukończył na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie klawesynu prof. Leszka Kędrackiego i klasie kameralistyki prof. Władysława Kłosiewicza, a studia magisterskie w Instytucie Muzyki UMCS w klasie dyrygowania prof. Urszuli Bobryk i w klasie organów prof. Gabrieli Klauzy.
W latach 2010-13 był stypendystą Royal Northern College of Music w Manchesterze w klasie fortepianu Colina Stone’a i klasie klawesynu Juliana Perkinsa i Terenca Charlstona. Jako klawesynista brał udział w artystycznych przedsięwzięciach angielskich orkiestr „The Rosamund Baroque Ensemble” i „RNCM SU Bach Ensamble”.
Współpracuje z zespołem instrumentów dawnych Senza Battuta, zespołem wokalnym Lubelskiej Akademii Muzyki Dawnej, Akademickim Chórem Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Orkiestrą Trybunału Koronnego i Kammerorchester der Jenaer Philharmonie, z którymi odbył kilkadziesiąt koncertów prowadząc m.in. Pasję wg św. Jana i Oratorium Wielkanocne J.S. Bacha, oratorium Mesjasz G.F. Haendla, Membra Jesu Nostri D. Buxtehudego, All Night Vigil S. Rachmaninowa, Stabat Mater R. Padlewskiego, V symfonię L. van Beethovena.
Od 2016 pełni funkcję prezesa Lubelskiej Akademii Muzyki Dawnej, jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym cyklu koncertowego Anima Mundi. Aktywnie działa w lubelskich stowarzyszeniach, m.in. w Polskim Związku Chórów i Orkiestr Oddział w Lublinie oraz Akademickim Stowarzyszeniu Kulturalnym im. dr. Hajnosa.
Jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym w Instytucie Muzyki WA UMCS. Od października 2018 klawesynistą i kierownikiem artystycznym Zespołu Muzyki Dawnej Filharmonii Lubelskiej.