Mateusz Krzyżowski

Urodził się w 1999 w Tychach. Grę na instrumencie rozpoczął w wieku 5 lat w szkole muzycznej Yamaha pod kierunkiem Jarosława Kwasa. Edukację kontynuował w Zespole Szkół Muzycznych imienia Feliksa Rybickiego w Tychach w klasie mgr Bożeny Furmańskiej, a następnie w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. Lubow Nawrockiej oraz mgr Sebastiana Nawrockiego. Obecnie jest studentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Joanny Ławrynowicz-Just.
Brał udział w licznych warsztatach pianistycznych, między innymi w Krynicy-Zdroju, Lusławicach, prowadzonych przez tak znaczących pedagogów jak: Andrzej Jasiński, Wojciech Świtała, Andrzej Tatarski, Janusz Olejniczak, Karol Radziwonowicz, Olga Łazarska. W latach 2015-2018 był stypendystą „Tyskich Orłów” w dziedzinie kultury i sztuki – programu prowadzonego przez Prezydenta Miasta Tychy. Jest również stypendystą Marszałka Województwa Śląskiego i Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Mateusz jest laureatem wielu konkursów ogólnopolskich oraz międzynarodowych. Do jego ostatnich osiągnięć należą między innymi: I nagroda na 49. Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina, II nagroda w pierwszej edycji Międzynarodowego Konkursu Muzycznego imienia Karola Szymanowskiego w Katowicach, I nagroda oraz nagroda specjalna Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina na VI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Augustowie. I nagroda na IV Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Turznie, Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie „Kaunas Sonorum” na Litwie, I nagroda na VII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Maurycego Moszkowskiego „Per aspera ad astra”
Koncertował w takich miejscach jak: Zamek Królewski w Warszawie, Zamek w Pszczynie, Filharmonia Śląska, Rzeszowska, Kowieńska, Łódzka, Świętokrzyska oraz w siedzibie NOSPR w Katowicach. Występował również za granicą, między innymi we Francji, w Niemczech, na Litwie, Ukrainie, Słowacji, Węgrzech. Występował z orkiestrą kameralną miasta Tychy „Aukso” pod dyrekcją Marka Mosia, orkiestrą Filharmonii Świętokrzyskiej oraz Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach.