Colin Stone

Zwycięzca konkursu Royal Overseas League Piano w 1986 roku, Colin Stone odnosi sukcesy jako pianista solowy oraz kameralista, będąc członkiem London Mozart Trio.
Szczególnie bliska jest mu muzyka Dymitra Szostakowicza. W stulecie urodzin kompozytora (2006) podczas recitalu solowego w Cadogan Hall w Londynie wystąpił z wszystkimi 24 Preludiami i Fugami op. 87 kompozytora, które następnie sukcesywnie nagrał. Wraz z Rustemem Hayroudinoffem wykonał po raz pierwszy w Europie Zachodniej IV Symfonię op. 43a w opracowaniu na dwa fortepiany. O koncercie tym wydawnictwo Gramophone napisało: „Odkrywcza interpretacja spektakularnego XX-wiecznego dzieła. Hayroudinoff i Stone zachwycają doskonałą znajomością partytury, oferując znakomicie przygotowane i odważne wykonanie”.
Do innych nagrań należą: większość dzieł na fortepian solo F. Schuberta, F. Chopina, R. Schumanna, S. Prokofiewa (w tym transkrypcje fortepianowe dzieł scenicznych Prokofiewa), jak i muzyka kompozytorów współczesnych takich jak: A. Czajkowski, M. Williamson, czy R. Keeley. Wraz z London Mozart Trio nagrał również dwa Tria fortepianowe Szostakowicza i jego Kwintet fortepianowy.
Nagranie Kwintetu zdobyło ogromne uznanie m.in. prestiżowego American Fanfare Magazine, oraz tytuł instrumentalnej i kameralnej „płyty miesiąca” Classic FM Magazine (2008).
Colin Stone łączy intensywną karierę pianisty z pracą profesora w Royal Academy of Music i Royal Northern College of Music oraz z funkcją dyrektora artystycznego LMT Chamber Ensemble. Członkowie tego zespołu, do których należą również muzycy London Mozart Trio, regularnie występują w najważniejszych salach koncertowych Londynu, w szczególności w Wigmore Hall. Zespół koncertuje również w innych miastach Wielkiej Brytanii oraz za granicą.