Bartosz Wasiluk

Pierwsze kroki na swojej drodze artystycznej stawiał w amatorskich chórach i kameralnych zespołach wokalnych wykonujących muzykę sakralną tradycji wschodniosłowiańskiej. Wielokrotnie występował w kraju i za granicą (Białoruś, Niemcy, Grecja) koncertując, a także zdobywając nagrody jak np. II miejsce na XXXV Międzynarodowym Festiwalu „Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej" w Hajnówce z kwintetem wokalnym „Dołgij Wieczer".
Obecnie studiujE śpiew solowy na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, w klasie ad. dr Marcina Ciszwskiego. Bierze udział w projektach uczelnianych. Wystąpił w dwóch spektaklach reżyserowanych przez prof. dr hab. Dariusza Paradowskiego, operetce „Ptasznik z Tyrolu" Karla Zellera (partia chóru) oraz w spektaklu „Apollo et Hyacinthus" Wolfganga Amadeusza Mozarta (partia chóru), wystawionym na deskach Warszawskiej Opery Kameralnej.
W 2019 roku wziął udział w „Giżycko Baroque Festival", gdzie wykonał partię solową na koncercie inauguracyjnym, wraz z zespołem muzyki dawnej „Chamber Music Ensemble". Swoją przyszlość chciałbym związać z muzyką dawną, dlatego kaształcę swój głos jako kontratenor.