Encyklopedia muzyki – nowy cykl audycji edukacyjnych

Encyklopedia muzyki: nowy cykl audycji edukacyjnych
Przewodnik dla niewtajemniczonych

Szanowni Państwo, jest nam niezmiernie miło zaprosić Was na nowy cykl audycji edukacyjnych pod wspólną nazwą Encyklopedia muzyki. Przyjrzymy się wspólnie wielkim kompozytorom i dziełom, które uznawane są za arcydzieła swojego gatunku. Podczas koncertu będzie można usłyszeć nie tylko genialną muzykę mistrzów, ale również dowiedzieć się dlaczego te właśnie utwory na stałe wpisały się w europejską kulturę muzyczną.

Nowy cykl familijny Filharmonii Lubelskiej Encyklopedia muzyki – przewodnik dla niewtajemniczonych jest adresowany do słuchaczy wszystkich grup wiekowych: do dzieci, uczniów, studentów oraz osób dorosłych. Są to spotkania o charakterze edukacyjnym, podczas których prezentujemy historię, piękno i różnorodność muzyki. Przedstawimy fakty porządkujące informacje o muzycznych stylach i epokach. Koncerty z udziałem orkiestry symfonicznej opatrzone będą komentarzem dyrygenta lub prelegenta. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci, młodzieży szkolnej, studentów do 26 roku życia, którym proponujemy ceny biletów w specjalnym karnecie.


Niedziela, 16 lutego godz. 11.00

Koncert Symfoniczny

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
Dawid Jarząb
 – dyrygent, prowadzenie koncertu

Program:
Mikołaj Rimski-Korsakow – Szeherezada


Niedziela, 29 marca o godz. 11.00

Bach/Performance
Paweł Gabara – reżyseria

Gdyby klasyfikację „siedmiu cudów świata” chciał ktoś ogłosić w kategorii muzyka, to bez wątpienia wpisałby tam twórczość Jana Sebastiana Bacha. To bardzo proste odkrycie: każda epoka ma swoją muzykę, ale żadna nie może obejść się bez Bacha.


Niedziela, 31 maja godz. 11.00

Koncert Symfoniczny

Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej
Młodzieżowy Chór Filharmonii Lubelskiej

Wojciech Rodek – dyrygent, prowadzenie koncertu

Program:
Edward Grieg – Peer Gynt op. 23

 

Szanowni Państwo, informujemy o możliwości zakupu biletów w karnecie obejmującym wszystkie trzy koncerty z cyklu ”Encyklopedia muzyki”:
Karnet A dla dzieci, młodzieży szkolnej, studentów obejmujący 3 audycje cyklu – 24 zł (8 zł/koncert)
Karnet B dla dorosłych obejmujący 3 audycje cyklu – 45 zł (15 zł/koncert)

 

 

 

Partner Filharmonii