Rekrutacja do Młodzieżowego Chóru Filharmonii Lubelskiej

Drodzy młodzi melomani,

Filharmonia Lubelska ma przyjemność zaprosić młodzież szkolną i studentów, w wieku 13-26 lat, do wspaniałej przygody jaką jest udział w Chórze Młodzieżowym Filharmonii Lubelskiej.

Chór jest projektem artystyczno-edukacyjnym adresowanym do młodych amatorów śpiewania, którzy szukają okazji, by spróbować swoich sił na polu wokalistyki chóralnej, chcą podszlifować swoje umiejętności oraz zaistnieć na profesjonalnej estradzie…  

Czego wymagamy od kandydatów na chórzystę Filharmonii? Przede wszystkim muzykalności, radości ze śpiewania, pasji i… odrobiny wolnego czasu. Niewątpliwym atutem będzie znajomość nut.

Nabór do chóru odbywać się będzie od 17 kwietnia 2020 r., w każdy wtorek, środę i czwartek w godzinach 16.30-17.30 w siedzibie Filharmonii Lubelskiej w sali prób chóru (II piętro, wejście lewą klatką schodową).

Na przesłuchanie można przygotować dowolny utwór lub partię chóralną i… przyjść bez tremy. Deklarację terminu udziału w rekrutacji oraz krótką informację o sobie należy nadsyłać na adres e-mail: przesluchaniafl@gmail.com. Prosimy kierować na niego wszelkie pytania

Podczas poszczególnych spotkań odbywać się będą próby, lekcje śpiewu i warsztaty, które będą prowadzone przez specjalistów. Działania te zwieńczy koncert, podczas którego młodzież będzie mogła zaprezentować efekty swojej pracy. Nasz pierwszy cel to udział w koncercie z cyklu „Encyklopedia Muzyki” w dniu 31 maja 2020 r., podczas którego wspólnymi siłami Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej oraz Młodzieżowego Chóru wykonany zostanie muzyka do dramatu Henryka Ibsena Peer Gynt op. 23 autorstwa Edwarda Griega.