Leonardo da Vinci — KONCERT ODWOŁANY


Niedziela, 19 kwietnia 2020, godz. 11:00
Bilety – 20, 10 zł
Sala koncertowa FL

Ostatnia Strona Starej Księgi

Leonardo da Vinci
muzyczny spacer po życiu włoskiego geniusza

 

Zespół Muzyki Dawnej ALTA
Aleksandra Hanus – śpiew
Agnieszka Szwajgier – pomorty, flety, cynk
Agnieszka Mazur – flety, cornamuse, perkusja
Agnieszka Obst-Chwała – lira da braccio
Maria Wilgos – lutnia
Karolina Szewczykowska – viola da gamba

Leonardo da Vinci był matematykiem, anatomem, filozofem, konstruktorem, astronomem, ale niewielu wie, że był również muzykiem. Leonardo mówił o muzyce, że jest gorszą siostrą malarstwa, bo obraz namalowany pozostaje na wieki, a muzyka znika. Umiera, jak tylko zostaje stworzona. Twórczość wielkiego Leonardo, po pół tysiącu lat od jego śmierci, nadal światem nieodkrytym. To dla nas muzyków inspiracja, by przywrócić ją do życia i przedstawić dzisiejszej publiczności w formie najbardziej zbliżonej do oryginału. Jesteśmy pewni, że zechcą Państwo uczestniczyć w tej niezwykłej przygodzie.

Alta to zespół instrumentów historycznych, który zajmuje się promowaniem muzyki dawnej, ze szczególnym uwzględnieniem muzyki polskiego i europejskiego renesansu. Skupia profesjonalnych muzyków specjalizujących się w wykonywaniu muzyki świeckiej i religijnej XV-XVII wieku. Od początku istnienia związany z Zamkiem Lubelskim, stopniowo rozszerzał swoją działalność, a dziś z powodzeniem koncertuje w całej Polsce i zagranicą. Brał udział w polskich i światowych festiwalach (m.in. Knight's Festival w Izraelu, Salezjańskie Lato w Przemyślu, czy Festiwal im. Piotra z Grudziądza), a jego członkowie koncertowali m.in. we Francji, Hiszpanii, Niemczech, Austrii, Meksyku i Ekwadorze.
Artyści podczas koncertów prezentują słuchaczom brzmienie dawnych instrumentów, takich jak: lutnie, szałamaje, pomorty, harfa, cornamuse, viola da gamba, flety, fidel i lira korbowa. 

 

 

 

Partner Filharmonii