Zewnętrzny organizator: Od Wysockiego do Kaczmarskiego - KONCERT ODWOŁANY


Sobota, 28 marca 2020, godz. 18:00
Bilety – 40 zł

 

Ten koncert już się odbył.Koncert odwołany!

Od Wysockiego do Kaczmarskiego
utwory w wykonaniu wybitnych artystów piosenki poetyckiej

Mirek Czyżkiewicz i Witold Cisło
Projekt Volodia
Evgen Malinowski
Kuba Blokesz Trio
Yanistan

Niepowtarzalne widowisko koncertowe z udziałem czołowych artystów z kręgu piosenki literackiej, poezji śpiewanej związanej głównie z twórczością Włodzimierza Wysockiego i Jacka Kaczmarskiego. Na scenie IX Festiwalu Metamorfozy Sentymentalne usłyszymy piosenki zarówno w znanych i lubianych aranżacjach, jak i w nowoczesnym brzmieniu. Program jest utrzymany w zaczarowanym klimacie piosenki bardowskiej. 
Twórczością oraz osobą Włodzimierza Wysockiego zafascynowana była znaczna część mieszkańców naszego kraju, polskich artystów, poetów oraz wiele wybitnych osób związanych ze światem kultury.  Jednak największy wpływ miał na dokonania Jacka Kaczmarskiego, którego droga artystyczna została w znaczny sposób ukierunkowana przez twórczość rosyjskiego barda. Napisana przez niego pieśń Epitafium dla Włodzimierza Wysockiego jest hołdem złożonym mistrzowi. 
Zapraszamy Państwa na wyjątkowy wieczór, który rozpocznie występ Laureatów Festiwalu Metamorfozy Sentymentalne.

Mirosław Czyżykiewicz – jest kultowym artystą w kręgach piosenki literackiej. Z wykształcenia artysta grafik, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Kompozytor, poeta, pieśniarz, malarz. Biografia Mirosława Czyżykiewicza jest bardzo bogata, warto wymienić tu chociażby nagrody na Festiwalu Artystycznym Młodzieży Akademickiej (FAMA), I nagrodę im. J. Kaczmarskiego za całokształt swojej pracy przyznawanej przez Kapitułę tej nagrody Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, a także szereg wspaniałych, niezapomnianych koncertów na festiwalach, przeglądach, w audycjach radiowych. Artystę wyróżnia charakterystyczny głos i swoisty typ emocji, gdzie jego własne aranżacje przerywa niespodziewanie krzyk, przejmujący szept, melorecytacja. Jego teksty pozostają niedoścignionym wzorem dla wielu młodych twórców. Ten artysta słowami potrafi oddać to, na co wielu z nas często nie znajduje własnych słów. Nadaje kształt emocjom, które możemy odnaleźć w każdej codzienności.

Projekt Volodia wyrósł na fascynacji twórczością Włodzimierza Wysockiego. Sprawcą powołania tego unikalnego projektu jest Janusz Kasprowicz muzyk, aranżer, twórca i dyrektor artystyczny pierwszego w Polsce cyklicznego festiwalu poświęconego twórczości W. Wysockiego „Wołodia pod Szczelińcem”. Wokalista zaprosił do projektu muzyków grających na co dzień jazz, rock, flamenco, blues. Pozwoliło to na stworzenie niepowtarzalnego, urozmaiconego ( w formie przystępnej również dla młodych odbiorców) materiału muzycznego, a raczej całego spektaklu, jakim niewątpliwe jest koncert grupy Projekt Volodia. Wyszły zaskakujące aranże z gitarą elektryczną, banjo, ukulele, basem, perkusją , akordeonem i niepowtarzalnym instrumentem butelkowym stworzonym przez samych muzyków – vinofonem. Uniwersalność muzyki zespołu pozwala zgromadzić na swoich koncertach publiczność w każdym wieku, od nastolatków do fanów Wysockiego pamiętających jego występy „na żywo”. Dzięki temu Projekt Volodia z powodzeniem występuje zarówno na dużych scenach w salach widowiskowych, filharmoniach i amfiteatrach, jak również w kameralnych, młodzieżowych klubach muzycznych.

Evgen Malinovkiy – aktor filmowy i teatralny,reżyser, muzyk, charyzmatyczny pieśniarz,twórcaMiędzynarodowego Festiwalu Pieśni i Poezji Włodzimierza Wysockiego oraz Międzynarodowego Festiwalu Zbliżania Kultur w Warszawie. Urodził się w Biełowie na Syberii, w rodzinie polskiego poszukiwacza złota z czasów upadku caratu w Rosji i Rewolucji Październikowej. Od 1992 Evgen Malinovskiy mieszka w Polsce, ma podwójne obywatelstwo. W latach 2007-2012 występował na scenie Teatru Polonia w roli Włodzimierza Wysockiego, w spektaklu „Rajskie jabłka” Raszyda Tuguszewa. W 2004 roku artysta wrócił do tradycji muzycznych, wyniesionych z rodzinnego domu. Powstaje projekt „Syberyjski bard zaprasza”, na który składają się pieśni: Włodzimierza Wysockiego, Bułata Okudżawy, Aleksandra Rozenbauma, Aleksandra Dolskiego i innych...

Kuba Blokesz – bard, kompozytor, autor tekstów, tłumacz i producent. Laureat wielu festiwali m.in. Studenckiego Festiwalu Piosenki , Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej , Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” , Festiwalu im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja” , Festiwalu Twórczości „Korowód” oraz Festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej”. Recital Kuby Blokesza to opowieść o człowieku, o strachu, o pięknie, o szaleństwie. Opowieść pisana piórem słowiańskich poetów (m.in. Jacek Kaczmarskim, Jaromir Nohavica, Bułat Okudżawa,), a wreszcie pisana przez Kubę Blokesza na żywo, przed widzem, tu i teraz. Piosenkarz, w symbiozie ze swoją gitarą, śpiewa o rzeczach prostych jak i zupełnie niezwykłych, ale zawsze szczerze, zupełnie jakby przydarzyły mu się tuż za sceną - zanim na nią wszedł…

Yanistan

Janusz Kasprowicz – muzyk, kompozytor, autor tekstów. Jest twórcą, liderem, wokalistą i basistą zespołu Projekt Volodia, znanego m.in. z brawurowych aranżacji utworów Włodzimierza Wysockiego, wspólnych koncertów z Mirosławem Baką, transmisji w radiowej Trójce ze studia im. Agnieszki Osieckiej oraz występów na ważnych wydarzeniach kulturalnych w całym kraju. Propagator, znawca i miłośnik twórczości Włodzimierza Wysockiego, juror podczas festiwali, pomysłodawca oraz dyrektor cyklicznego festiwalu odbywającego się od 2011 r. poświęconego twórczości Włodzimierza Wysockiego „Wołodia pod Szczelińcem” i wrocławskiego Festiwalu „Pieśniarze Niepokorni” oraz dyrektor artystyczny koncertów m.in. „Nocy Bardów” podczas Festiwalu Trzech Kultur we Włodawie.

Stanisław Marinczenko – „wielowymiarowy” muzyk, multiinstrumentalista (gitary, pianino, buzuki, akordeon, mandolina, harfa ...) Aktywnie udzielający się w wielu gatunkach muzycznych, poza piosenką literacką można usłyszeć jego dźwięki w kimatach irlandzkich, elektrogotyku …

Program:
18.00 – Koncert Laureatów
19.30 – Przerwa
20.00 – Od Wysockiego do Kaczmarskiego

kupbilecik.pl