Chopin University Accordion Trio


Sobota, 04 lipca 2020, godz. 17:00
Bilety – wstęp wolny

 

Ten koncert już się odbył.Na wszystkie koncerty bezpłatne z cyklu „Czas to miłość...” uczestnicy zobowiązani są do wypełnienia i przyniesienia ze sobą na dany koncert oświadczenia dotyczącego stanu epidemiologicznego. Wynika to z wytycznych Ministerstwa Kultury i Dzedzictwa Narodowego.

POBIERZ OŚWIADCZENIE

 

Czas to Miłość
W hołdzie Prymasowi Tysiąclecia w roku beatyfikacji

Chopin University Accordion Trio
Klaudiusz Baran
Rafał Grząka
Grzegorz Palus
Karol Furtak – prowadzenie koncertu

Program:
J. S. Bach – Passacaglia i fuga c-moll BWV 582
W. Kostrzewa – Fantazja synopsis na tematy ze „Strasznego dworu”
M. Majkusiak – „Pięć spojrzeń na Moniuszkę”
K. Penderecki – „Chaconne in memoriam John Paul II”
 

Zapraszamy na kolejny koncert kameralny w Kaplicy w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Wystąpi dla Państwa Chopin University Accordion Trio, czyli profesorskie trio akordeonistów z Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie w składzie: Klaudiusz Baran, Rafał Grząka, Grzegorz Palus.
Podczas koncertu usłyszymy dwie transkrypcje na trio akordeonowe: pierwsza to organowa Passacaglia i Fuga c-moll BWV 582 Jana Sebastiana Bacha, natomiast druga to orkiestrowa „Chaconne in memoriam John Paul II” Krzysztofa Pendereckiego. Jestem to fragment Requiem Polskiego.
Oprócz tego usłyszymy również dwie kompozycje młodych polskich kompozytorów, napisane z okazji 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki. Pierwsza z nich to „Fantazja synopsis” Wojciecha Kostrzewy, natomiast druga to „Pięć spojrzeń na Moniuszkę” Mikołaja Majkusika.
Wojciech Kostrzewa ukończył studia licencjackie i magisterskie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, w klasie kompozycji prof. Marcina Błażewicza oraz Policealne Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w klasie perkusji prof. Czesława Bartkowskiego. Jest laureatem kilku nagród kompozytorskich. Jest również autorem muzyki do licznych produkcji teatralnych i telewizyjnych.
Mikołaj Majkusik – kompozytor, instrumentalista, aranżer, producent. Absolwent kompozycji (z wyróżnieniem) oraz akordeonu na Uniwersytecie Muzycznym F. Chopina w Warszawie. Wielokrotny stypendysta Ministra Kultury i Sztuki, w tym Stypendium Ministra RP Młoda Polska. Zdobywca kilku nagród kompozytorskich. Miejsce – Kaplica w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce

wstęp wolny/ liczba miejsc ograniczona – obowiązkowa rezerwacja miejsc:
tel. 81 53-15-112, -118, bilety@filharmonialubelska.pl

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca