Chopin University Accordion Trio


Niedziela, 05 lipca 2020, godz. 19:00
Bilety – wstęp wolny

Czas to Miłość
W hołdzie Prymasowi Tysiąclecia w roku beatyfikacji

Chopin University Accordion Trio
Klaudiusz Baran
Rafał Grząka
Grzegorz Palus
Karol Furtak – prowadzenie koncertu

Program:
Jan Sebastian Bach – Passacaglia i fuga c-moll BWV 582
Krzysztof Penderecki – Chaconne in memoriam John Paul II
Wojciech Kostrzewa – Fantazja synoptis na tematy ze Strasznego dworu
Mikołaj Majkusiak – Pięć spojrzeń na Moniuszkę
 

Bedzie to drugi koncert Chopin University Accordion Trio w naszym regionie, w ramach cyklu koncertów „Czas to miłość". Tym razem profesorskie trio akordeonistów z Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie zagra w Bazylice pw. św. Anny w Lubartowie.
Podczas koncertu usłyszymy dwie transkrypcje na trio akordeonowe: pierwsza to organowa Passacaglia i Fuga c-moll BWV 582 Jana Sebastiana Bacha oraz natomiast druga to orkiestrowa Chaconne in memoriam John Paul II Krzysztofa Pendereckiego. Jest to fragment Requiem Polskiego.
Oprócz tego usłyszymy również dwie kompozycje polskich kompozytorów, napisane z okazji 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki. Pierwsza z nich to Fantazja synoptis Wojciecha Kostrzewy, druga natomiast to Pięć spojrzeń na Moniuszkę Mikołaja Majkusika.
Wojciech Kostrzewa ukończył studia licencjackie i magisterskie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, w klasie kompozycji prof. Marcina Błażewicza oraz Policealne Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w klasie perkusji prof. Czesława Bartkowskiego. Jest laureatem kilku nagród kompozytorskich. Jest również autorem muzyki do licznych produkcji teatralnych i telewizyjnych.
Mikołaj Majkusik – kompozytor, instrumentalista, aranżer, producent. Absolwent kompozycji (z wyróżnieniem) oraz akordeonu Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w Warszawie. Wielokrotny stypendysta Ministra Kultury i Sztuki, w tym Stypendium Ministra RP Młoda Polska. Zdobywca kilku nagród kompozytorskich. Miejsce – Bazylika pw. Św. Anny w Lubartowie


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca


 

  

Partner Filharmonii